chrome firefox opera safari iexplorer

У Відні показують вісім унікальних образів українських жінок

24 квітня 2013 о 09:59

22-27 квітня 2013 року в Музеї молодого мистецтва (MOYA) у Відні, в рамках програми святкування Днів Києва, відбудеться спільна виставка двох українських художниць – Зінаїди Ліхачової та Ганни Криволап.

Назва виставки — “Київські горизонти” не випадкова, адже вона об'єднала двох художниць-киянок з тематикою робіт присвячених рідному краю в бажанні познайомити європейського глядача з Києвом.

Зінаїда Ліхачова, представить нову скульптурну композицію «Бо жінка!» . Композиція натхненна образами видатних жінок Києва, які своєю діяльністю визначили хід історії, естетику та духовність цілої нації.

3 small 4 Small

Подвійним дном композиції став архетип Всесвіту, що прихований в самій формі скульптури. Її частини по суті формують довершений об’єкт, так само як і жіночі постаті, що уособлюють цілісність народу, об'єднану історією, культурою, пам'яттю.

Вісім образів українських жінок, що увібрала в себе композиція, не випадкові. Всі вони — сестра Либідь, Княгиня Ольга, Галшка Гулевичівна, Леся Українка, Марія Заньковецька, Марія Приймаченко, Анастасія Київська — так чи інакше, пов'язані з Києвом, Україною…Їх розмиті портрети відображають пам’ять їх нащадків…затуманену і нечітку…

1 900 (2)

Час стирає пам’ять про людей, їх обличчя… відлунням про них лишаются лише уривки поезії, цитати, полотна, імена на папері…і безцінний спадок народові – саме життя, адже роль жінки – давати життя, творити.

2 900

Наталія Рудник

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути