chrome firefox opera safari iexplorer

80% українських музеїв потребують ремонту

19 липня 2013 о 16:00

Понад 80% українських музеїв потребують ремонту чи реставрації, а переважна більшість музейних експонатів перебуває не у пристосованих для їхнього зберігання приміщеннях.
Про це заявив Владислав Піоро, голова правління Українського центру розвитку музейної справи у коментарі Тиждень.ua.

«За даними 2007—2008 років, коли Міністерство культури України, спільно з науково-дослідницьким реставраційним центром вивчали стан українських музеїв, у понад 80% приміщень виявили, що температурно-вологісний режим не відповідає стандартам для збереження музейних цінностей. Ситуація не змінилась і до сьогодні, адже понад 80% музеїв потребують ремонту чи реставрації», – зауважив він.

За статистикою Національного дослідного реставраційного центру у музейних фондах України – 20 мільйонів предметів.

«70% усіх пам’яток потребує реставрації і консервації, а термінового втручання – третина від цих 70%», — наголосив Піоро.

Як повідомив експерт, стан музейних колекцій дуже сильно залежить від тих приміщень, де вони зберігаються.

«В Україні практично немає музею, який би перебував у спеціально побудованому для нього приміщенні, багато музеїв перебувають в історичних будинках, які є непристосованими для зберігання. Виняток становить хіба колишній музей Леніна, а теперішній „Український дім“», – наголошує музеєзнавець.

За його словами, 2012 року Міністерство культури спільно з Інститутом стратегічних досліджень та Українським центром культурних досліджень проводили дослідження стану музеїв та історичних пам'яток України, однак ці дані ще не опрацьовані.

Журналісти також зазначають, що у порівнянні з даними 1990 року кількість українців, які відвідували театри, концерти й музеї у 2012 році, скоротилась.

13 листопада

Інші дати
Народився Олександр Черняхівський
(1869, с.Мазепинці, Київська область – 1939) - український громадський діяч, лікар-гістолог. Перший голова Всеукраїнської спілки лікарів, активний творець української медичної термінології.
Розгорнути
Народився Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко)
(1889, с.Грунь, Сумська область - 1956) – український письменник-сатирик і гуморист, автор-засновник художнього жанру нарис-усмішка.
«Чухраїнці» – це дивацький народ, що жив у чудернацькій країні «Чукрен»… Риси (як на ту старовинну термінологію) звалися так: 1. Якби ж знаття ! 2.Забув. 3.Спізнивсь. 4. Якось то воно буде, 5.Я так і знав!… Істино дивний народ.» (Остап Вишня)
Розгорнути