chrome firefox opera safari iexplorer

Під загрозою знищення будинок Михайла Коцюбинського на Вінничині

15 липня 2013 о 17:48

Під загрозою знищення перебуває пам’ятка історії – будинок, в якому жив український письменник Михайло Коцюбинський у місті Бар Вінницької області. Свого часу в цьому будинку був музей письменника (його відкрили у 1960 році). Музею вже немає, а скоро може бути втрачено і сам об’єкт культурної спадщини.
Рішенням Вінницького обласного комітету депутатів від 10.06.1971 будинок М. Коцюбинського взято на облік як пам’ятку історії місцевого значення під № 313. В обліковій картці на пам’ятку (1975 рік) її технічний стан визначено як аварійний, в якому вона перебуває дотепер (акт обстеження технічного стану від 17.01.2007).

У квітні 2008 року Барська міська рада прийняла будинок М. Коцюбинського до комунальної власності міста й передала його з балансу районного Центру дозвілля на баланс Барського КПП. Нині будинок М. М. Коцюбинського разом із землею та садибою передано в користування Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирю (УПЦ МП) за умови дотримуватися всіх пам’яткоохоронних норм щодо будівлі.

Однак, за рекомендаціями експертного висновку Держпідприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» від 04.08.2010, було прийнято рішення знести будинок М. Коцюбинського.

Як зазначається, Всеукраїнська Асоціація музеїв і заповідників оприлюднила резолюцію Музейно-експертної ради ВУАМ як заклик до всіх небайдужих стати на захист пам’ятки, повідомляє «Музейний простір».

Джерело: zik.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути