chrome firefox opera safari iexplorer

Під загрозою знищення будинок Михайла Коцюбинського на Вінничині

15 липня 2013 о 17:48

Під загрозою знищення перебуває пам’ятка історії – будинок, в якому жив український письменник Михайло Коцюбинський у місті Бар Вінницької області. Свого часу в цьому будинку був музей письменника (його відкрили у 1960 році). Музею вже немає, а скоро може бути втрачено і сам об’єкт культурної спадщини.
Рішенням Вінницького обласного комітету депутатів від 10.06.1971 будинок М. Коцюбинського взято на облік як пам’ятку історії місцевого значення під № 313. В обліковій картці на пам’ятку (1975 рік) її технічний стан визначено як аварійний, в якому вона перебуває дотепер (акт обстеження технічного стану від 17.01.2007).

У квітні 2008 року Барська міська рада прийняла будинок М. Коцюбинського до комунальної власності міста й передала його з балансу районного Центру дозвілля на баланс Барського КПП. Нині будинок М. М. Коцюбинського разом із землею та садибою передано в користування Свято-Троїцькому Браїлівському жіночому монастирю (УПЦ МП) за умови дотримуватися всіх пам’яткоохоронних норм щодо будівлі.

Однак, за рекомендаціями експертного висновку Держпідприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» від 04.08.2010, було прийнято рішення знести будинок М. Коцюбинського.

Як зазначається, Всеукраїнська Асоціація музеїв і заповідників оприлюднила резолюцію Музейно-експертної ради ВУАМ як заклик до всіх небайдужих стати на захист пам’ятки, повідомляє «Музейний простір».

Джерело: zik.ua
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути