chrome firefox opera safari iexplorer

Стартувала акція «Українська книга — для дітей Києва»

24 серпня 2013 о 10:34

24 серпня у Національній бібліотеці України для дітей стартувала акція «Українська книга — для дітей Києва», організована Фондом Миколи Томенка «Рідна країна» та ГО «Муніципальна ліга Києва».

За словами організаторів акції, її мета — поповнити колекції дитячих бібліотек Києва та дошкільних закладів столиці україномовною дитячою літературою Національного видавництва «Веселка».

Як повідомив ініціатор акції Микола Томенко, ця акція вже була проведена у кількох областях України. А тепер, у період з 24 серпня до кінця вересня 2013 року, планується передати більше як у 500 дитячих закладів Києва понад 10 тисяч українських книжок для дітей.

Серед цих книжок — твори Лесі Українки, Михайла Стельмаха, Платона Воронька, Оксани Іваненко, Дмитра Павличка та інших українських письменників, які писали для дітей. Є також дитячі пісні з нотами.

Виступаючи під час презентації цього проекту перед колективом Національної бібліотеки для дітей, ініціатор цього проекту Микола Томенко зазначив, що, «на жаль, у нас політики діють занадто прагматично – хтось роздає гречку, хтось — горілку, хтось – цукерки, здебільшого орієнтуючись на передвиборчий швидкий ефект матеріальної підтримки старшого покоління».

«Ми виходимо з того, що необхідно інвестувати у молоде покоління і передовсім в дітей, які поки не ходять на вибори, але від яких буде залежати доля нашої країни найближчим часом. Тому серед пріоритетів Фонду – світоглядні, просвітницькі, освітні, оздоровчі проекти», — зазначив Микола Томенко.

«Не є секретом, що зараз у дошкільному та шкільному вихованні бракує україномовної літератури такого ґатунку. Тому ми сподіваємось, що ця акція в Києві та інших регіонах України суттєво допоможе виховувати дітей на наших народних українських традиціях, а отже — допоможе в майбутньому будувати справжню, незалежну, самобутню Україну», — підсумував Микола Томенко.

«Рідна країна»

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути