chrome firefox opera safari iexplorer

Для підвищення соціального статусу вчителя не вистачає 58 млрд грн

05 жовтня 2013 о 17:32

Для підвищення соціального статусу вчителя потрібно повернутися до ст. 57 Закону «Про освіту» норму, відповідно до якої посадовий оклад вчителя повинен бути не нижчим від рівня середньої заробітної плати в промисловості, для чого в бюджеті не вистачає 58 млрд грн.

Про це пише у статті для ZN.UA голова комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Лілія Гриневич.

«Ми внесли законопроект, яким пропонується повернути зазначені державні гарантії для працівників освіти. За оцінками Міністерства фінансів, для реалізації цієї норми не вистачає 58 млрд грн», — зазначила Лілія Гриневич.

Для реалізації норми потрібно розробити програму поступового підвищення оплати праці до визначеного законодавством рівня з чіткими термінами, яка повинна супроводжуватися підвищенням рівня кваліфікації педагогічних працівників.

«Високий рівень кваліфікації і тривалість професійного досвіду повинні істотно впливати на рівень оплати праці. В такому випадку вчитель буде реально мотивований розвинути свою професійну майстерність», — підкреслила Гриневич.

 

Розділи: Новини освіти

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути