chrome firefox opera safari iexplorer

Європа взялася за посилення боротьби з курінням

09 жовтня 2013 о 10:11

У Страсбурзі у вівторок, 8 жовтня пройшло голосування депутатів Європарламенту по новому законодавству у сфері реалізації тютюнових виробів. Незважаючи на загальне посилення правил торгівлі, деякі пункти, висунуті в червні Єврокомісією, сьогодні були відкинуті.

Відтепер 65% поверхні пачки сигарет будуть займати зображення, що демонструють наслідки тютюнопаління. Зараз попередження про шкоду здоров'ю займає від 30% до 40% простору на упаковці. Зазначимо, що депутати відмовилися від ідеї випускати цигарки в пачках виключно білого кольору. Деякі країни вимагали збільшити площу страшних картинок до 100% поверхні пачки, але проти цього виступили найбільші виробники тютюну в ЄС — Румунія, Польща, Чехія і Болгарія.

Зникнуть з прилавків європейських магазинів всі види ароматизованих сигарет, в тому числі і ментолових, які, на думку ініціаторів законопроекту, викликають підвищене звикання. Однак повністю зникнуть вони не раніше 2022 року. А ось тонкі сигарети і зовсім уникли заборони.

Європарламент відкинув і іншу ініціативу Єврокомісії — перекваліфікувати електронні сигарети в розряд медичних препаратів. Новий ранг автоматично означав безліч обмежень при їх реалізації. Але євродепутати вирішили ніяк не лімітувати їх продаж, ввівши лише деякі обмеження на рекламу. Подібні пристрої вважаються найменш шкідливими для здоров'я людини. Вони працюють на батарейці, переробляючи нікотин на пару.

Сьогоднішнє засідання було лише першим читанням за новим законодавством. Тепер з його результатами повинні погодитися всі 28 країн Євросоюзу. За словами дипломатів, законопроект може бути узгоджено вже до кінця цього року.

Джерело: DT.UA
Розділи: Здоровий спосіб життя

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути