chrome firefox opera safari iexplorer

Науковому товариству імені Тараса Шевченка – 140 років

14 жовтня 2013 о 11:35

Сьогодні, 14 жовтня, в приміщенні Львівського національного академічного театру опери та балету ім. С.Крушельницької відбудеться Урочиста академія з нагоди 140-річчя від часу заснування Наукового товариства ім. Шевченка, – повідомила прес-служба ЛОДА
В урочистій академії візьме участь президент Світової Ради НТШ Леонід Рудницький та дійсні члени товариства з-за кордону, зокрема, із США, Канади, Франції, Польщі, Словаччини та усіх обласних центрів України.

У рамках Академії відбудеться святковий концерт, де звучатимуть твори поетів Т. Шевченка та І. Франка, чиї слова, дух та ідея уже декілька століть об’єднують нашу націю, є визначальною рисою у самоідентифікації українців. Програма концерту включатиме також виконання інших композицій українських суспільних діячів і митців: Д. Павличка, М. Лисенка, С. Людкевича.

Початок – о 16 годині.

Довідка. Наукове товариство ім. Шевченка (НТШ) – Всесвітня українська академічна організація, утворена у Львові у 1873 році; згодом стала багатопрофільною академією наук. У 1920-30-х роках зазнавала переслідувань від польської влади, 1939 зліквідована радянською владою; відновлена 1947 року в Західній Європі та Сполучених Штатах Америки, де стала відома як Shevchenko Scientific Society. З 1989 року організація знову діє на території України.

Нині НТШ очолює Олег Купчинський – вчений у галузях філології, історії, архівознавства. Напрями діяльності товариства – видавнича, наукова, дослідницька діяльність у історично-філософській, філологічній, фізико-математичній, а також у секціях етнографії та фольклористики, мистецтвознавства, природознавства і медицини. Напрацювання науковців друкуються у «Працях НТШ», збірниках окремих комісій, «Віснику НТШ» та інших профілюючих видань.

В Україні діють 19 осередків НТШ. Крайові товариства працюють за кордоном – у США, Канаді, Австралії, країнах Західної Європи.

Пріоритетною ділянкою в науковій роботі НТШ є збереження української пам’яті, культури, мови, проведення загальноукраїнських та міжнародних конференцій.

Упродовж 140 років Товариство, що носить ім’я Т. Шевченка, у слові якого визрівала українська національна ідея, продовжує традиції своєї діяльності. НТШ стає центром, де об’єднуються уми, що забезпечують розвиток нашої держави у створених в її межах осередках і товариств за кордоном.

Джерело: gazeta.lviv.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути