chrome firefox opera safari iexplorer

Українці долучаться до кампанії проти порушень прав людини перед Олімпіадою в Росії

10 жовтня 2013 о 16:41

Українці зможуть долучитися до кампанії з висвітлення порушень прав людини в Росії міжнародної організації Amnesty International, що почалася 7 жовтня – одночасно з прибуттям до Москви олімпійського вогню зимових Ігор 2014 року. Це можна зробити, підписавши петицію на сайті українського представництва організації.

На сайті Amnesty International в Україні розміщена петиція на ім’я президента Путіна з вимогами припинити порушення прав людини та тиск на громадянське суспільство в Росії.

А сотні тисяч прихильників Amnesty International розпочали серію акцій та протестів в усьому світі – це виступи, флеш-моби та пікети, в тому числі перед російськими посольствами.

«Олімпійська хартія забороняє проведення демонстрацій на олімпійських об’єктах, але ці заборони мають стосуватися тільки спортивних об’єктів і майданчиків, та виключно в законних цілях. На час Олімпійських ігор ніхто не скасовує права людини. Ігри приймає місто, але їх також організовує і вся країна, і порушення основних прав людини в цілій країні, як це відбувається в Росії, неприйнятні і повинні бути негайно припинені», – заявляють в організації.

Кампанія Amnesty International буде стосуватися в’язнів сумління (Володимир Акімєнков , Артем Савьолов і Михайло Косенко), законодавчого обмеження мирних протестів, гомофобного законодавства, Закону про образу почуттів віруючих тощо.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути