chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні заборонили передавати нерухомість у спадок

30 жовтня 2013 о 13:04

Міністерство юстиції України видала наказ № 296 /5. Цей документ встановлює порядок вчинення нотаріальних дій. Тепер для того, щоб засвідчити будь-яку операцію з відчуження нерухомості, нотаріус зобов'язаний одержати на руки результати оцінки податкової вартості. Оцінку проводить спеціально навчений співробітник спеціально створеної фірми, що отримала на це сертифікат.

Станом на кінець минулого тижня такі папери отримали всього близько 300 компаній. Як кажуть експерти, цього вкрай мало, і в перші дні місяця угоди з нерухомістю можуть виявитися замороженими. 

Крім того, з 1 листопада подарувати або прийняти в спадщину нерухомість за колишніми правилами буде неможливо, але можна скористатися безкоштовною передачею власності.

Нагадуємо, що нещодавно Кабінет міністрів спростив реєстрацію прав на нерухоме майно оренди та іпотеки.

Зараз в Україні працюють понад 10 тисяч оцінювачів нерухомості, нові ж ліцензії за тиждень до нововведення отримали тільки 319 компаній. Такі дані наводить на своєму сайті Фонд держмайна.

Джерело: Business.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути