chrome firefox opera safari iexplorer

Переважна більшість росіян досі не вважають Україну «закордоном»

12 листопада 2013 о 10:01

Росіяни не вважають Україну «закордоном» та постійно їздять сюди відпочивати «як до себе додому». Так вважають 61% громадян країни, свідчить опитування «Левада центру». 

Разом з тим 16% жителів країни переконані, що кордон з Україною потрібно скасувати та об'єднати дві держави. 

Схожа ситуація зі ставленням до Білорусі.

При цьому впевненість росіян у поступовому віддаленні Києва від Москви з часом зміцнюється: у 2011 році таку точку зору поділяли 21% респондентів, у 2012 році — 32%. 

Кожен третій опитаний (32%) стверджує, що Україна не віддаляється і не зближується, а плаває між Росією і країнами Заходу (38% — у 2011 році, 36% — у 2012-му). І тільки кожен сьомий (14%) заявляє, що Україна налаштована на зближення з Росією. 

Близько половини росіян (47%) висловили думку про те, що в майбутньому між країнами нічого не зміниться, вони будуть знаходитися на тому ж рівні, що і останнім часом (в 2011 і 2012 роках так вважали 50% і 51% респондентів відповідно). Кожен п'ятий (19%) прогнозує погіршення відносин, майже стільки ж (17%) — їхнє покращення.

Опитування «Левада-Центру» проводився в кінці жовтня за участю 1603 респондентів, які мешкають в 130 населених пунктах 45 регіонів РФ . 

Нагадаємо, що росіяни почали менше любити Україну, але краще ставитися до Грузії. Дослідження показало, що за рік громадяни Росії почали гірше ставитися до України.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути