chrome firefox opera safari iexplorer

Столиця готується відзначати 200-річний ювілей Кобзаря

05 листопада 2013 о 14:05

В Києві вирішуватимуть, як святкувати 200-річний ювілей Кобзаря. Нарада відбудеться в Національному музеї Тараса Шевченка, повідомляє ТСН.

Шевченкознавці та громадські діячі кажуть, що перед затвердженням їхній проект має бути узгоджений на усіх рівнях, аби святкування пройшло гідно і без неприємних сюрпризів. До участі у обговоренні вже запрошені науковці, а також представники парламентського Комітету з питань культури і духовності та громадськості.

Буде гаряче обговорення. Крім того, відбуваються різноманітні реконструкції, будівництва, на об'єктах, які пов'язані з Тарасом Шевченко і в Каневі, і на батьківщині Шевченка, але ми бачимо це питання так, щоб за цими будівництвами та реконструкціями не зник сам Шевченко", — сказав народний депутат В'ячеслав Кириленко. Очікується гаряче обговорення.

Також до ювілею заплановані різноманітні реконструкції, ремонти та будівництва на об'єктах, які пов'язані з Тарасом Шевченком у Каневі та на батьківщині поета. Ймовірно, до знаменної дати оновляться експозиції шевченківських музеїв. Раніше повідомлялося, що 2014-й в Україні оголошений роком Тараса Шевченка.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути