chrome firefox opera safari iexplorer

Українці готові витратити на Новорічні свята понад 4 тис. грн

08 листопада 2013 о 14:49

Витрати українців на Новорічні свята цієї зими зростуть порівняно з минулим сезоном на 13% — в середньому до 4155 гривень порівняно з 3684 гривнями з людини.

Про це йдеться у новому звіті аудиторської компанії Deloitte, яка традиційно аналізує настрої європейських споживачів у цей період, повідомляє Forbеs.ua.

«Структура святкового бюджету українця і громадянина Євросоюзу відрізняється незначно. На святковий стіл і подарунки українці витратять 30% і 33% всіх витрат, на розваги — 11%, на подорожі/поїздки — 26%», — наголошується у публікації.

Вибір респондентами найбільш бажаних подарунків відображає тренд практичності та економності, що давно виявився. Більш як половина — 53% — чекають, щоб їм подарували гроші. Торік таких було 60%. На другому місці, як і рік и тому подорожі, отримати такий дарунок бажають 44% і 46% відповідно. На третьому місці — смартфони (торік були ноутбуки), які хочуть побачити під ялинкою 35% споживачів.

Покупці почали більше уваги звертати на ціни і скоротили кількість імпульсних покупок. Цим же пояснюється те, що і українці, і громадяни ЄС чутливі до програм лояльності, причому 40% українців і 47% представників Євросоюзу надають перевагу миттєвому дисконту, а не бонусам.

Більшість почне готуватися до Новорічних свят в останню мить: тільки 7% респондентів збираються зайнятися передсвятковим шопінгом у листопаді, тоді як 36% — у період з 25 по 31 грудня. Найбільш завбачливі — чехи і німці.

В цілому загальноєвропейські споживчі настрої покращали. Цей рік став першим з початку кризи, коли споживачі оптимістичніше оцінюють поточний стан економіки, йдеться у дослідженні.

Дослідження Deloitte охоплює 18 країн. В Україні компанія опитувала споживачів через інтернет і враховувала відповіді жителів Києва, Харкова, Львова, Одеси та кілька інших великих міст.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути