chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні відзначають Водохресний святвечір, або Голодну кутю

18 січня 2014 о 12:07

Сьогодні, 18 січня, увечері християни східного обряду відзначатимуть Водохресний святвечір, або Голодну кутю.

Водохресний святвечір — це вечір-приготування перед великим православним святом, яке називається Богоявлення Господнє або Водохреща. В цей день згадується хрещення Ісуса Христа Іоанном Предтечею (Хрестителем) у річці Йордан.

У день свята і у Водохресний святвечір здійснюється Велике водосвяття. Священики кажуть, якщо людина з якихось серйозних причин не може піти на службу або живе далеко від найближчої церкви, вона може вдатися до цілющої сили простої води, взятої зі звичайної водойми у водохресну ніч, хоча святою таку воду вважати не можна.

На свято Хрещення Господнього вода в храмах освячується за особливим чином — великим Йорданським освяченням — і називається хрещенською.

Категорично забороняється, приймаючи святу воду, сваритися, лаятися, допускати неблагочестиві вчинки або думки.

Вважається, що свята вода не псується, тому ставити в холодильник її не треба. Православні зберігають її в Червоному кутку, поряд з іконами.

У суботу, 19 січня, в Києві у день Хрещення Господнього Предстоятель Української православної церкви Московського патріархату, митрополит Володимир освятить води Дніпра і відправить святковий молебень.

Розділи: Традиції

16 вересня

Інші дати
Народився Петро Масоха
(1904, с. Первомайське Черкаської області - 1991) - український актор театру та кіно. Грав у фільмах "Є такий хлопець" (Костромін), "Вершники" (Іван Половець), "Земля" (Хома),  "Іван" (Іван).
Розгорнути
Народився Петро Борзяк
(1903 - 2000) – український фізик, вчений. Автор комплексних досліджень фізичної природи різних фотокатодів. В 1951 відкрив екситонне поглинання світла напівпровідниковими стибій-цезійовими та олов'яно-цезійовими плівками і пов'язану з цим фотоелектронну емісію.
Розгорнути
1658 – гетьманом Іваном Виговським укладено Гадяцький договір
Іван Виговський (? – 1664) – гетьман Війська Запорзіького (1657 – 1659), Київський воєвода (1659 – 1664). Гадяцький договір – угода, укладена біля міста Гадяч за ініціативою гетьмана Івана Виговського між Річчю Посполитою і Гетьманщиною. Угода передбачала входження Гетьманщини до складу федеративної Речі Посполитої під назвою «Великого Князівства Руського» як третього рівноправного члена Польщі і Литви.
Розгорнути