chrome firefox opera safari iexplorer

У Польщі пропонують відкрити ще три пішохідних пункти на кордоні з Україною

06 листопада 2014 о 13:45

Польські активісти розпочали кампанію за відкриття нових пішохідних пунктів переходу через кордон з Україною.

Про це повідомляють ініціатори громадянської кампанії «Piesze przejścia graniczne/пішохідні переходи».

Активісти вважають, що потрібно відкрити нові пункти пропуску для пішоходів і велосипедистів.

Кампанія стартувала в Польщі навесні минулого року, а її метою було переконання польської влади для ширшого відкриття свого східного кордону на пішохідних і велосипедних туристів.

«Можливість перетинати кордон пішки і велосипедом – це очевидний стандарт цілої цивілізованої Європи. На жаль, ще зі сталінських часів на нашому кордоні існують обмеження і тільки в одному пункті пропуску Медика-Шегині дозволено рух пішоходів. Вже давно пора це змінити і зняти ці абсурдні обмеження для пішохідного руху», – говорить співініціатор акції Мацєй Пьотровський.

Організаторам вдалося вже залучитися підтримкою кільканадцяти польських депутатів. Акцію найактивніше підтримали євродепутат Ельжбєта Лукацієвська і депутат Сейму, а водночас радник президента Порошенка з питань адмінреформи Марцін Свєнціцький.

Пішохідні пункти пропуску можуть бути побудовані в трьох дорожніх переходах: Гребенне – Рава Руська, Будомєж – Грушів та Долгобичів – Угринів. Окрім того, воєвода Підкарпатського воєводства дозволив відкрити пішохідну смугу у новому пункті пропуску Мальговиці – Ніжанковичі, що на Львівщині, за умовою, що на це погодиться українська влада.

Активісти зазначають, що наразі побудова таких переходів залежить саме від ставлення української сторони.

«На цьому етапі ставлення української сторони буде ключовим, адже без згоди Києва доброї волі польських органів буде недостатньо. Ми не маємо нічого проти того, щоб з власного бюджету фінансувати цю інвестицію, однак наші чиновники побоюються, що українці будуть з цим зволікати», – зазначив громадський активіст Анджей Новак

Наразі тільки в одному пункті пропуску – Медика-Шегині – дозволено рух пішоходів.

Джерело: zik.ua
Розділи: Туристичні новини

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі