chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні активізувалися військкомати

14 листопада 2014 о 16:30

Українцям стали масово приходити повістки з військкоматів, незважаючи на неоголошену чергову хвилю мобілізації.

Як повідомили Корреспондент.net у прес-службі Львівського обласного військового комісаріату, пов'язано це зі звіренням облікових даних. Зокрема, за законом всі військовозобов'язані при зміні їхнього сімейного стану, стану здоров'я, адреси місця проживання, освіти, місця роботи і посади зобов'язані особисто протягом тижня повідомити про це органу, де вони перебувають на військовому обліку.

У разі, якщо військовозобов'язані цього не зробили, військові комісаріати викликають їх повістками. Оскільки особисто приходять до військкоматів одиниці, то на сьогодні у Львівській області практично всіх викликають повістками.

«Це потрібно, якщо у нас, не дай, Боже, буде четверта хвиля мобілізації, щоб ми знали зміни в облікових даних. Ми викликаємо тільки тих, хто цього не повідомляв, чоловіки приносять документи, ми вносимо їхні нові дані в картотеку. І вже знаємо, що ця людина придатна для несення військової служби, інша не придатна або записуємо його в резерв», — повідомили в прес-службі.

Чоловікам у Києві та Київській області також стали масово приходити повістки. Як пояснили в Обухівському районному військкоматі Київської області, військовозобов'язаних на службу не призивають, а вручаються повістки виключно для звіряння даних.

«Ми видавали повістки весь цей час. Але на сьогодні видаємо по 20-30 повісток на тиждень», — пояснили в комісаріаті.

У свою чергу, в Головній військовій прокуратурі України повідомили, що видача повісток — це стандартна робота військкоматів, але пояснили їхню активізацію з необхідністю «перевірити стан здоров'я військовозобов'язаних».

У відомстві також порадили не ігнорувати повістки з уточнення особистих даних, оскільки це тягне за собою накладення штрафу від п'яти до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а багаторазове ухилення від візитів до військкомату тягне за собою вже кримінальну відповідальність.

Нагадаємо, раніше спікер інформаційно-аналітичного центру РНБО Андрій Лисенко заявив, що в Україні наразі немає потреби в проведенні четвертої хвилі мобілізації в зв'язку з ситуацією на Донбасі.

Розділи: Суспільство

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі