chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні оголосили набір до добровольчого медичного батальйону

10 листопада 2014 о 16:46

Лікарі-майданівці організували добровольчий медичний батальйон «Гіпократ» для допомоги пораненим у зоні АТО і оголосили набір до нього. Про це у понеділок, 10 листопада, на брифінгу у рамках спецпроекту до першої річниці Майдану заявив лікар-реаніматолог Андрій Борисенко, повідомляє Укрінформ.

«Ми оголошуємо набір у наш медичний батальйон. Лікарі-інтенсивісти, анестезіологи, травматологи, хірурги, медсестри-анестезистки та операційні, водії швидких, ми запрошуємо вас до лав нашого медичного батальйону», – сказав Борисенко.

Лікар сказав, що більшість смертей поранених у зоні АТО трапляється між передовою і лікарським закладом, і кількість таких поранених дуже велика. Тому медичний добровольчий батальйон «Гіпократ» ставить собі за мету наблизити спеціалізовану лікарську допомогу до передової, щоб запобігати втратам.

Також він розповів, що батальйон довелось оформити як громадську організацію, бо, «на жаль, всі наші походи по колу по верхівках київської влади не дали результату». У його забезпеченні медики також повністю поклалися на волонтерів.

«Ми просили в держави допомоги, нам не відмовили, але й не допомогли. Тому всі машини присилаються волонтерами, всі ліки закуповуються волонтерами, і всі люди, що до нас прийдуть, теж будуть волонтерами», – сказав Борисенко.

За його словами, батальйон формуватиметься з первинних модулів, які складатимуться з автоперев'язочної і декількох реанімобілів, на яких після надання першої допомоги поранених відвозитимуть у медзаклади.

«Скільки цих модулів ми зможемо зробити, залежить від того, наскільки активними будуть ті люди, які нам допомагають. У нас є рахунок, нас можна побачити у Facebook. Зараз по дорозі з Німеччини два реанімобілі, і ми докладаємо надзусиль, щоб знайти автоперев'язчону. Як тільки ми її знаходимо, ми одразу, я думаю, що у найближчі два-три тижні, вирушаємо на фронт», – сказав Борисенко.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути