chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні оголосили набір до добровольчого медичного батальйону

10 листопада 2014 о 16:46

Лікарі-майданівці організували добровольчий медичний батальйон «Гіпократ» для допомоги пораненим у зоні АТО і оголосили набір до нього. Про це у понеділок, 10 листопада, на брифінгу у рамках спецпроекту до першої річниці Майдану заявив лікар-реаніматолог Андрій Борисенко, повідомляє Укрінформ.

«Ми оголошуємо набір у наш медичний батальйон. Лікарі-інтенсивісти, анестезіологи, травматологи, хірурги, медсестри-анестезистки та операційні, водії швидких, ми запрошуємо вас до лав нашого медичного батальйону», – сказав Борисенко.

Лікар сказав, що більшість смертей поранених у зоні АТО трапляється між передовою і лікарським закладом, і кількість таких поранених дуже велика. Тому медичний добровольчий батальйон «Гіпократ» ставить собі за мету наблизити спеціалізовану лікарську допомогу до передової, щоб запобігати втратам.

Також він розповів, що батальйон довелось оформити як громадську організацію, бо, «на жаль, всі наші походи по колу по верхівках київської влади не дали результату». У його забезпеченні медики також повністю поклалися на волонтерів.

«Ми просили в держави допомоги, нам не відмовили, але й не допомогли. Тому всі машини присилаються волонтерами, всі ліки закуповуються волонтерами, і всі люди, що до нас прийдуть, теж будуть волонтерами», – сказав Борисенко.

За його словами, батальйон формуватиметься з первинних модулів, які складатимуться з автоперев'язочної і декількох реанімобілів, на яких після надання першої допомоги поранених відвозитимуть у медзаклади.

«Скільки цих модулів ми зможемо зробити, залежить від того, наскільки активними будуть ті люди, які нам допомагають. У нас є рахунок, нас можна побачити у Facebook. Зараз по дорозі з Німеччини два реанімобілі, і ми докладаємо надзусиль, щоб знайти автоперев'язчону. Як тільки ми її знаходимо, ми одразу, я думаю, що у найближчі два-три тижні, вирушаємо на фронт», – сказав Борисенко.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

6 червня

Інші дати
Вознесіння Господнє (у християн східного обряду)
Свято Вознесіння Господнього належить до числа дванадцяти найбільших свят у церковному році і безпосередньо пов'язане із святом Воскресіння Ісуса Христа. Відзначається воно на сороковий день після Великодня.
Розгорнути
Євген Вульф
1885 – український та російський учений-ботанік, біогеограф, флорист. Автор гербарію кримської флори, організатор Ботанічного музею, склав першу ботаніко-географічну карту цього регіону
Розгорнути
Народився Михайло Микиша
(1885, м.Миргород, Полтавська область - 1971) – український оперний та камерний співак, педагог.
 
Розгорнути
Народився Осип Дерибас (Дон Хосе де Рибас)
(1749, м. Неаполь, Італія  - 1800) – російський адмірал іспанського походження, засновник одеського порту та м. Одеси.
 
Розгорнути
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
1768 – Максим Залізняк та Іван Ґонта підняли повстання гайдамаків проти поляків (початок Коліївщини)
Колії́вщина — селянсько-козацьке повстання на Правобережній Україні у 1768 році проти кріпосницького, релігійного та національного гніту шляхетської Польщі. Очолив це повстання виходець із запорозької бідноти Максим Залізняк, а його найближчим сподвижником став Іван Гонта. Коліївщина стала найвищим етапом гайдамацького руху.
Сини мої, гайдамаки! Свiт широкий, воля, - Iдiть, сини, погуляйте, Пошукайте долi. Сини мої невеликi, Нерозумнi дiти, Хто вас щиро без матерi Привiтає в свiтi? Сини мої! орли мої! Летiть в Україну, - Хоч i лихо зустрiнеться, Так не на чужинi. (Тарас Шевченко)
Розгорнути