chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві проходить мистецька акція «Віч-на-віч з Кобзарем»

03 грудня 2014 о 09:10

В Україні 2014-й оголосили Роком Тараса Шевченка. Кожен із театрів вніс свою лепту у відзначення 200-річчя з дня народження Кобзаря. Міністерство культури вирішило зібрати до купи всі вистави, які були поставлені в Україні, в один мистецький проект «Віч-на-віч з Кобзарем» і презентувати їх із першого по п’яте грудня по київських театрах.

Урочисте відкриття відбулося у Національному музеї Тараса Шевченка. На ньому прозвучали уривки з вистав «Сон» у виконанні акторів Київського академічного театру на Липках (до речі, номінованої на Шевченківську премію 2015); вистави «Всюди один...» Національного академічного театру російської драми ім. Лесі Українки; вистави «Назар Стодоля» Національного академічного драматичного театру ім. Франка та артистів театру зі сценою «Гонорові ігри».

У понеділок на сцені театру Франка відбулася вистава «Великий льох» в постановці Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Шевченка.

Наступного дня на новій сцені Театру російської драми імені Лесі Українки виставу «Катерина» поставив Національний академічний український драматичний театр імені Марії Заньковецької зі Львова.

3 грудня відбудеться вистава «Стіна», присвячена життю і творчості Кобзаря, в постановці Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Шевченка в камінній залі Київського академічного театру «Колесо» (Андрiївський узвiз, 8).

4 грудня — виставу «І мертвим, і  живим, і ненародженим» презентує Криворізький академічний міський театр музично-пластичних мистецтв «Академія руху» на сцені Київського академічного Молодого театру (вул. Прорізна, 17).

У п’ятницю відбудеться кантата-симфонія «Кавказ» за музикою Людкевича, в постановці Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької, за участі: Академічного хору ім. Платона Майбороди, Національної радіокомпанії України та Академічного симфонічного оркестру Національної радіокомпанії України на сцені Національного академічного театру опери та балету імені Шевченка.

Вхід на вистави вільний.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути