chrome firefox opera safari iexplorer

Активісти розробили інструкцію з користування телефоном на війні

30 січня 2015 о 16:56

Активісти волонтерського об’єднання «InformNapalm» розробили для військових детальну інструкцію про те, як користуватися мобільним телефоном у зоні проведення АТО.

Інструкція, зокрема, передбачає процес підготовки військовослужбовця до поїздки в зону АТО. Розробники радять брати простий «кнопковий» телефон та кілька SIM-карток, а також, при можливості, декілька кабелів для зарядки і запасні батареї.

В інструкції є чіткі вказівки про те, як користуватися телефоном під час висунення на бойові позиції та під час бойових пересувань. Автори рекомендують постійно тримати телефон вимкненим і вмикати тільки з дозволу командира. Інформацію бажано передавати за допомогою СМС, робити це під час стоянки. Не робити фотографій.

«У випадку тривалого знаходження у одному і тому ж самому місці (блокпост, посадка, казарми), важливо мінімізувати кількість та тривалість телефонних розмов і тримати мобільний телефон вимкненим більшість часу. Це також заощаджує заряд батареї і не розсереджує твою увагу», – радять автори інструкції.

Випромінювання радіохвиль від телефону легко зафіксувати через спеціальні пристрої. А по місцях скупчення таких сигналів ворог може завдавати мінометних обстрілів. До речі, у критичних ситуаціях під час бойових дій мобільний зв’язок зазвичай відключають, тому краще подбати про інші канали зв’язку, як от рація.

Інструкція є у вільному доступі. З нею можна ознайомитись тут.

Додамо, що до команди «InformNapalm» на волонтерських засадах входять колишні військові, журналісти, аналітики, перекладачі та активісти, які називають себе «солдатами інформаційного фронту».

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути