chrome firefox opera safari iexplorer

У приватній колеції виявили раніше невідому акварель Шевченка

18 лютого 2015 о 18:16

Акварельний малюнок із зображенням вежі може належати пензлям великого Кобзаря, вважає шевченкознавець, заступник директора Інституту літератури ім...Т.Г.Шевченка Сергій Гальченко.

Як повідомляє DT.UA, на слід малюнка науковець натрапив випадково: у розмові з знайомим художником з'ясувалося, що той колись продав колекціонеру акварель раннього Шевченка, яка не описана у жодній науковій праці.

Розшукавши колекціонера та побачивши малюнок, Гальченко стверджує, що переконаний в тому, що це один із загублених творів мистецької спадщини Кобзаря. Разом з тим, попередні експертизи поки що не дають ствердної відповіді на це питання.

«Я майже на 100 % впевнений, що автор цієї роботи – Тарас Шевченко, хоча попередні експертизи цього і не підтверджують. Але робота з документами того періоду та досконале знання „руки“ Шевченка дають мені усі підстави вважати, що це його твір», — зазначає Гальченко.

Річ у тому, що майже половину своїх мистецьких творів Шевченко не підписував, тож сьогодні науковцям складно їх ідентифікувати. У зв'язку з цим навіть виокремився розділ «Сумнівне» у творчій спадщині Кобзаря, куди входять твори – мистецькі та літературні – авторство яких не доведене.

Наразі йдуть перемовини з власником «Акварельної вежі» про те, щоб відцифрувати роботу і розмістити її на науково-освітньому порталі kobzar.ua, який був запущений рік тому, за ініціативи «Малої академії наук України» — до 200-літнього ювілею Шевченко

Окрім «Акварельної вежі», на порталі незабаром зможуть виставити ще декілька невідомих акварельних робіт Тараса Григоровича. Відомо, що кілька робіт протягом багатьох років зберігалися в приватній колекції художника і мистецтвознавця Адріана Прахова. Наразі ведуться перемовини з його нащадками про копіювання творів та розміщення їх на порталі.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути