chrome firefox opera safari iexplorer

Святкувати річницю Шевченка у центрі Сімферополя заборонено

07 березня 2015 о 17:28

Самопроголошена влада анексованого Криму заборонила відзначати день народження Тараса Шевченка у центрі Сімферополя.

Про це повідомив віце-прем'єр-міністр — міністр культури України В'ячеслав Кириленко. «Влада окупованого Криму продовжує ганебні традиції Російської імперії, яка теж боялася будь-якого прояву національної свідомості українців», -зазначив Кириленко.

За словами одного з лідерів української спільноти Криму Андрія Щекуна, кримські активісти подали заявку на проведення акції вшанування Тараса Шевченка в центрі міста біля погруддя Кобзарю, де вони проводились впродовж останніх 23 років, натомість сімферопольська влада погодила проведення акції лише у парку ім. Гагаріна, який знаходиться на самій околиці міста.

«Наших активістів залякували відповідальністю за можливі прояви екстремізму, хоча наша акція апріорі є мирною, і погодили її проведення лише тоді, коли вони підписали зобов'язання жодних екстремістських дій не вчиняти», — додав Андрій Щекун.

Джерело: zaxid.net
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути