chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві вже тиждень успішно працює єдиний в Україні кінотеатр винятково українського кіно

08 березня 2015 о 15:22

В перші дні березня у столиці на Львівській площі (вул. Велика Житомирська, 40) відкрили кінотеатр «Ліра», де чи не щодня проходить кілька сеансів (12.00, 14.00, 17.00, 19.00) лише українського кіно.

Ініціаторами нового проекту стали кінематографісти Мирослав Слабошпицький, Валентин Васянович, Алік Шпилюк і подружжя Дмитро Томашпільський та Олена Дем’яненко.

«Ліра» — один із найстаріших кінотеатрів Києва, був побудований у 1913 році. Під час «великого терору» у 1937-му його перейменували в кінотеатр імені Чапаєва —  на честь військового діяча більшовицької Росії. До сьогодні він працював під цією назвою, показуючи класику світового кіно винятково на кіноплівці.

А тим часом кіномани щоразу ніяковіли на відкриттях іспанського, польського, французького, турецького, грузинського та десятків інших «-ського» тижнів кіно. Так повелося, що в кінотеатрах показували фільми всіх народів, лише не українського. Часто можна було почути: «Коли ж буде Тиждень українського кіно в Україні?». Ось і прийшов час на експеримент. Тепер черга за українцями — показати, чи готові ми дивитися своє рідне кіно, чи вже настільки звикли до іноземного, що «шлунку» байдуже, з якого столу харчуватися.

Поки що у відновленій «Лірі» замість Чапаєва особливого аншлагу не помітно, але і порожнього залу немає. Кінематографісти склали розкішну афішу на березень. Тут кожен знайде щось своє. Є дитячі фільми, артхаузні, патріотичні, фантастика, комедія, драма.

Щочетверга о 19.30 у кінотеатрі можна подивитися фільми під рубрикою «Музей кіно», тобто українську кінокласику з вступним словом відомого кінокритика, ведучого популярної телепрограми на «плюсах» «Аргумент кіно» Володимира Войтенка.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути