chrome firefox opera safari iexplorer

У селі Шевченка вкрали його ж пам'ятник

30 березня 2015 о 10:50

У Черкаській області на в’їзді до села Шевченкове Звенигородського району, де знаходиться Національний заповідник «Батьківщина Тараса Шевченка», у ніч на 27 березня невідомі викрали бронзовий пам’ятник Тарасу Шевченку.

Як повідомили у Національному заповіднику «Батьківщина Тараса Шевченка», викрадено бронзовий пам’ятник Шевченку під назвою «…Я пас ягнята за селом…» («Мені тринадцятий минало»). Скульптурна композиція зображає скульптуру малого Тараса із зошитом, який спирається на палицю, а поруч ягня, як нагадування подорожнім, що в цьому селі в сім’ї кріпака зростав геніальний поет, художник, громадський діяч Тарас Шевченко.

Як повідомили у секторі зв’язків з громадськістю УМВС в Черкаській області, інформація про пошкодження пам’ятника надійшла до правоохоронців сьогодні вранці. Зловмисники зрізали та викрали частину експозиції. На місці пошкодження пам'ятника Шевченку працює слідчо-оперативна група Звенигородського райвідділу міліції Черкаської області.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути