chrome firefox opera safari iexplorer

Українці побачать фільм про Чорнобиль, що підкорив Америку

29 квітня 2015 о 12:05

У рамках Другого міжнародного фестивалю кіно і урбаністики «86», який відбудеться в Славутичі з 28 квітня по 3 травня, українським глядачам буде представлено документальний фільм «Російський дятел», присвячений аварії на Чорнобильській АЕС. У 2014-му фільм американця Чеда Грасіа «Російський дятел» отримав приз за кращий документальний фільм на фестивалі незалежного кіно Санденс, який щорічно проходить в американському штаті Юта і є одним з найавторитетніших світових кінофорумів.

«Це велика честь і радість після довгого, захоплюючого знімального шляху нарешті показати «Російського дятла» українській публіці. Я дуже вдячний організаторам фестивалю «86» за можливість показати фільм у Славутичі, так близько до самого серця чорнобильської трагедії. В Америці про катастрофу на ЧАЕС мало що відомо, тому я знімав фільм для західної аудиторії, яка потребує детальної оповіді про передісторію подій. Дуже цікаво, як приймуть фільм глядачі, які знають про катастрофу досить багато і, власне, пережили її. З нетерпінням чекаю можливості показати картину українським глядачам і обговорити її з публікою», — розповів Cultprostir Чед Грасіа.

Джерело: Сultprostir.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути