chrome firefox opera safari iexplorer

Діти пишуть про Майдан, війну на Сході та батьківщину – результати конкурсу молодих літераторів «Надія»

05 травня 2015 о 13:09

У Київському музеї Лесі Українки нагородили переможців VII Літературного конкурсу серед школярів та студентів «Надія».

В ході творчого турніру юних літераторів віком від 6 до 18 років журі конкурсу відзначило 50 найкращих поетично обдарованих дітей та учнівської молоді.

«Головна мета конкурсу – виявлення талановитих дітей, популяризація дитячої творчості, залучення школярів та студентів до скарбниць української культури. До участі в конкурсі запрошувались учні навчальних закладів м. Києва за трьома віковими категоріями: 6-10, 11-14 та 15-18 років. Як результат, маємо подекуди неперевершені твори поезії та прози», – зазначила член журі конкурсу, директор Музею видатних діячів української культури Наталія Терехова.

Конкурс відбувся за фінансової підтримки Фонду Миколи Томенка «Рідна країна». Також Фондом під час церемонії нагородження було передано вчителям столичних шкіл аудіодиски «Класика української літератури. Живі голоси».

Юні поети та прозаїки вразили організаторів літературного конкурсу тематикою своїх літературних доробків. Так, за словами голови Фонду М.Томенка «Рідна країна» у Києві, депутата Київради Олександра Федоренка, неочікуваними стали вірші школярів молодшої та середньої школи, присвячені подіям на Сході, політичним реаліям сьогодення та темі вибору.

Київський Фонд Миколи Томенка «Рідна країна» цього року окремою премією відзначив ученицю 9-го класу Мейс Абдаллах.

Довідково

Конкурс «Надія» був заснований Музеєм видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького у 2001 році до 130-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки. За цей час проведено вже шість конкурсів, у яких взяли участь більше 400 учнів та студентів м. Києва та передмістя віком від 6 до 18 років.

6 грудня

Інші дати
День Збройних сил України
6 грудня 1991 року Верховна Рада прийняла Закони "Про оборону України" та "Про Збройні Сили України". Тому саме ця дата увійшла в історію сучасної Української держави як День Збройних Сил України.
Розгорнути
Народився Олександр Оглоблин
(1899, м.Київ - 1992) — український історик, архівіст та політичний діяч, автор близько 1000 наукових праць.
Розгорнути
Народився Микола Амосов
(1913, Росія – 2002) – видатний український лікар, хірург, вчений, директор Інституту серцево-судинної хірургії.
Розгорнути
Народився Микола Колесса
Мико́ла Філаре́тович Коле́сса (6 грудня 1903, Самбір, Львівська область — 8 червня 2006, Львів) — український композитор, диригент, педагог, засновник української диригентської школи.
Розгорнути
Народився Анатолій Костецький
(1948, м. Київ - 2005) - український письменник, перекладач, видавець, педагог. Автор поетичних та прозових книжок для дітей, зокрема "А метеликам - весело", "Все про мене", "Лист до птахів", "Пісня для всіх", "Нас батьки не розуміють", "Постукай у моє вікно", "Пригодам - ура" та ін.
Розгорнути