chrome firefox opera safari iexplorer

Кучма вирішив стати професійним мистецтвознавцем

25 травня 2015 о 23:13

Про це повідомили одразу кілька членів Спілку художників України. Художник Владислава Шерешевського написав про це на своїй сторінці у Facebook. Її підтвердили ще кілька джерел, питання про прийняття 76-річного екс-президента в Спілку художників на мистецтвознавче відділення буде вирішуватися на пленумі Спілки 26 травня.

Владислав Шерешевський розповів Cultprostir: «Наскільки мені відомо, його тягне туди голова секції мистецтвознавства Олексій Рогодченко. Судячи з усього, це якось пов’язане з діяльністю зятя Кучми Віктора Пінчука. В Спілці зараз «рулить» Рада областей, і якщо з нею домовляться, Кучму приймуть, не дивлячись на те, що у нього немає профільної освіти». Дійсно, Леонід Кучма має освіту інженера-механіка у галузі ракетної техніки, яку він здобув у 1960 році на фізико-технічному факультеті Дніпропетровського державного університету.

Також умовою прийняття є наявність у претендента статей з мистецтвознавства – за них, припускає Шерешевський, будуть видані вітальні промови Леоніда Кучми, які він проголошував на відкритті кількох виставок і які, на думку художника, «сам Кучма, звичайно, не писав».

Інший член Спілки на умовах анонімності розповів Cultprostir: «Художня спільнота в шоці. До речі, подібні прецеденти у нас вже були: наприклад, політик Володимир Семіноженко став дійсним членом Художньої академії, будучи фотографом-аматором. При тому що, скажімо, легендарний мультиплікатор Давид Черкаський не входить у число навіть членів-кореспондентів, не кажучи вже про дійсних членів! В той же час зі Спілки запросто, за формальними приводами (типу прострочення членських внесків) викидають талановитих і відомих художників – наприклад, чудового живописця Ігоря Губського, геральдиста Олексія Руденка. Також виключенням погрожують Владиславу Єрко – а це, мабуть, найкращий український ілюстратор».

Крім Кучми, за інформацією художників, до того ж відділення Спілки збирається поступати одіозна галеристка Тетяна Міронова, яка свого часу була зі скандалом звільнена з посади директора Національного художнього музею.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути