chrome firefox opera safari iexplorer

Тернопільські і львівські музеї та замки запрошують на день відкритих дверей

14 травня 2015 о 12:22

Безплатно відвідати музеї, у тому числі «Замки Тернопілля», можна буде у Міжнародний день музеїв 18 травня. Утім, деякі заклади, зокрема на сусідній Львівщині, переносять день відкритих дверей на 19 травня, повідомляє «20 хвилин. Тернопіль».

Міжнародний день музеїв відзначають із 1977 року і вхід усюди на це свято — безплатний.

— Звісно, що у нас по всіх наших об'єктах вхід у цей день буде безплатний, — розповідає учений секретар національного заповідника «Замки Тернопілля» Надія Макарчук. — Також будуть безплатні екскурсії.

До «Замків Тернопілля» входять, зокрема, Збаразький, Вишнівецький, Скалатський, Теребовлянський і Язловецький замки — там проводять екскурсії.

А от у музеях і замках, що перебувають у складі Львівської національної галереї мистецтв імені Бориса Возницького, День музеїв пройде 19 травня, оскільки 18 — вихідний.

— Безплатним буде вхід і в Золочівський, і о Олеський, Підгорецький замки, наш відділ у Жовкві, Музей Пінзеля у Львові, Палац Потоцьких тощо, — розповідає завідувачка Золочівського замку Надія Гупало. — Ми вже багато років практикуємо цю традицію і користуються нею найбільше саме студенти. Приходять і люди, які не знають про Міжнародний день музеїв. Для них безплатний вхід стає приємною несподіванкою.

Безплатним буде 19 травня і вхід до Китайського палацу в Золочівському замку.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути