chrome firefox opera safari iexplorer

Як впоратись зі стресом війни?

29 липня 2015 о 14:00

Останнім часом все більше людей знаходяться в стресі від пережитого. Можна вимкнути телевізор та не дивитися новини, але, на жаль, це навряд чи допоможе. Адже інформація про війну надходить з усюди – однокласник, який повернувся на ротацію, завітає в гості, або ж у черзі за хлібом підслухаєш чиюсь розмову, натрапиш раптом на воєнний фільм, або просто на оголошення про збір коштів для допомоги військовим. Якщо вчасно не взяти себе в руки, знервованість стане постійною супутницею по життю і значно вплине на відносини з близькими. Що можна зробити, щоб позбутися цього стресу?

По-перше, потрібно знати, що набагато легше розпочати боротьбу зі стресом на тілесному рівні, ніж на духовному. Якщо тебе тіпає від останніх новин, ніякі слова типу «Заспокойся!» та «Все буде добре!» не допоможуть. Можна просто глибоко дихати, поки не стане краще. Зосередитися на процесі дихання та позбутися всіх думок. Якщо краще не стане (а, вірогідно, так і буде, адже наше суспільство останній рік живе в стані стресу) переходьте до наступних порад.

По-друге, зараз для вас життєво необхідно виключити з раціону хоча б тимчасово збуджуючі напої. Перейдіть на трав’яні чаї. Також відкладіть подалі вітаміни з женьшенем.

По-третє, займайтеся спортом. Щонайменше під час тренування мозок звільниться від нав’язливих думок.

В-четверте, опануйте будь-яку справу, яка розвиває дрібну моторику. Хочете вбити одразу двох зайців і допомогти хлопцям на фронті? Тоді долучайтесь до плетіння маскувальних сіток, плетіть «браслети виживання» з паракорду чи теплі вовняні шкарпетки. Робота з тістом, до речі, дуже заспокоює, а бійців порадує домашнє печиво. Саме відчуття, що ти допомагаєш, позитивно вплине на ваш настрій.

В-п’яте, можна допомогати не лише військовим чи переселенцям, а і тим, хто завжди потребує нашої допомоги: дітям-сиротам, даючи для них безкоштовні уроки англійської, чи в притулку для тварин, розносячи їжу та вигулюючи собак.

В-шосте, будь-яка творчість, звичайно ж, заохочується. Краще, щоб в її процесі вас оточували яскраві фарби. Тоді у стресу не залишиться жодних шансів.

8 вересня

Інші дати
8 вересня відзначають:
  • День танкіста.
  • День працівників газової, нафтової та нафтопереробної промисловості України.
  • День пам’яті жертв фашизму.
  • Міжнародний день солідарності журналістів.
  • Міжнародний день грамотності.
Розгорнути
Олександр Івахненко
1931 – український художник, заслужений діяч мистецтв України. Автор перших поштових марок незалежної України.
Розгорнути
Народилася Наталія Ужвій
(1898 – 1986), українська акторка театру та кіно. Народна артистка СРСР, лауреат Державної премії ім.Т.Шевченка. В її репертуарі близько 213 ролей у театрі та 20 у кінофільмах («Назар Стодоля», «Кармелюк», «Тарас Шевченко», «Украдене щастя», «Українська рапсодія»).
Розгорнути