chrome firefox opera safari iexplorer

Два закордонні паспорти: кому і для чого можна їх отримати

28 грудня 2015 о 18:00

Зазвичай причин для вироблення двох закордонних паспортів є кілька: часті подорожі за кордон у службових, комерційних чи особистих справах. Або коли термін дії паспорта вже закінчився, а віза, яка у нього внесена, ще чинна. Також одна із причин — коли прізвище змінили, а з візою у «старому» паспорті ще можна перетинати кордон.

Вирішити ці проблеми можна по-різному. Якщо потрібні два паспорти , щоб завчасно оформити візи у іноземних дипломатичних представництвах, то необхідно заповнити заяву, де обґрунтувати потребу мати 2 закордонні паспорти і надати підтверджуючі документи.

Ви доплачуєте за таку можливість 60 грн17 коп. у разі виготовлення паспорта за 20 робочих днів або 120 грн 34 коп. у разі виготовлення такого паспорта за 7 робочих днів.

Варто не забути внести відмітку про другий закордонний паспорт у паспорт попередній. На це звертають увагу у іноземних представництвах при оформленні віз.

Якщо ж паспорт необхідно залишити через те, що змінили прізвище чи термін дії документу закінчився, а віза ще є чинною, Постановою Кабінету Міністрів України № 152 передбачена можливість користуватись таким паспортом за умови його офіційного анулювання.

Для цього необхідно написати заяву про те, що ви просите не вилучати цей паспорт. Він офіційно анульовується, інформація про його анулювання вноситься у всі інформаційні бази. У бланку паспорта роблять два проколи, і повертають власникові для подальшого використання чи при перетині кордону, чи для того, щоб збереглась «візова історія» для полегшення оформлення наступних віз у іноземних дипломатичних представництвах.

Однак, при зміні прізвища залишити закордонний паспорт як чинний неможливо. Його можна лише анулювати. І слід пам’ятати, що при перетині кордону з двома паспортами (чинним і анульованим) особам, які змінили прізвище необхідний документ, що підтверджує причину зміни (свідоцтво про одруження, тощо).

14 травня

Інші дати
Ярослава Стецько
1920 –  українська політична діячка, журналістка. Співорганізатор Червоного Хреста УПА, жіночої мережі і юнацтва ОУН.
 
Розгорнути
Народився Василь Стефаник
(1871, с. Русів, Івано-Франківська область - 1936) - українського письменника, майстра експресіоністичної новели. Автор збірок новел «Камінний хрест», «Синя книжчека», «Дорога».
«Я свою душу пустив у душу народу, і там почорнів з розпуки…» (Василь Стефаник)
Розгорнути
Народився Олександр Фомін
(1869, Росія - 1935) – ботанік. З 1914 року працював в Україні. Праці присвячені питанням морфології, систематики флори Кавказу, Криму, Сибіру, Дал. Сходу й України. Після смерті Фоміна, Київський ботанічний сад був названий на його честь.
Розгорнути