chrome firefox opera safari iexplorer

Український фільм про кримських татар покажуть на 66-ому Берлінале

16 січня 2016 о 09:00
Український режисер кримськотатарського походження Наріман Алієв представлятиме Україну на 66-ому Берлінале, що проходитиме з 11 по 21 лютого.

Українська короткометражна стрічка «SENSIZ» («Без Тебе») була відібрана до списку учасників програми «Generation 14+» — конкурс фільмів серед молоді у рамках Берлінського міжнародного кінофестивалю.

Фільм був відзнятий влітку 2015 року у Криму. Фільм «SENSIZ» — історія кримськотатарської сім’ї.

«В зйомках фільму приймали участь та допомагали лише батьки та близькі родичі. Це дуже інтимна та особиста історія, яку було б дуже важко відтворити з чужими мені лю-дьми, адже фільм присвячений моєму рідному брату Ерфану Селімову», — розповідає режисер стрічки Наріман Алієв.

66-й кінофестиваль Берлінале відбудеться з 11 по 21 лютого у столиці Німеччини. На фестивалі буде презентовано близько 400 фільмів в різноманітних секціях. Переможців оголосять у передостанній день фестивалю.

Нагадаємо, що у лютому також відбудеться Міжнародний фестиваль короткометражного кіно в Клермон-Феррані, де Україну представлятиме фільм «Син» молодого українського режисера Філіпа Сотниченка.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути