chrome firefox opera safari iexplorer

Роботодавці можуть читати переписку працівників, — Європейський суд з прав людини

04 лютого 2016 о 12:07

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) дозволив роботодавцям читати приватні повідомлення своїх працівників, які відправлені через чат або веб-пошту в робочі години, повідомляє ВВС.Україна.

Згідно з рішенням суду, фірма, яка контролює повідомлення свого працівника, відправлені через Yahoo Messenger у його робочий час, діє в межах своїх прав.

Водночас така політика, на думку суду, має захистити працівників від необмеженого стеження.

Судді ЄСПЛ ухвалили таке рішення у січні. Воно є обов'язковим для усіх країн, які ратифікували Європейську конвенцію з прав людини.

Приводом для цього рішення стало звернення румунського інженера. Він просив суд визнати, що роботодавець, який отримав доступ до його повідомлень і звільнив 2007 року, порушив його право на конфіденційне листування.

Роботодавець виявив, що працівник використовував Yahoo Messenger і для особистих контактів, і для робочих. Фірма мала доступ до робочого акаунту свого працівника, і судді постановили, що компанія нічого не порушила.

Вони відхилили клопотання чоловіка, зазначивши, що ситуація, коли «роботодавець хоче переконатися, що співробітники виконують свої професійні завдання протягом робочого дня» не є необґрунтованою.

Рішення у справі виніс Європейський суд з прав людини.

«Роботодавець діяв у рамках своїх дисциплінарних повноважень, оскільки, як виявили місцеві суди, він отримав доступ до акаунту Yahoo Messenger, припустивши, що інформація про яку йде мова, пов'язана з професійною діяльністю, і, отже, такий доступ був законним. Суд не бачить підстав сумніватися в цих висновках», — заявили судді.

Тим не менше, кажуть судді, нерегульоване стеження є неприйнятним. Вони написали у своєму рішенні про необхідність виробити правила, які чітко визначать, яку інформацію і яким чином може збирати роботодавець.

Розділи: Суспільство

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі