chrome firefox opera safari iexplorer

В Музеї історії Києва розкажуть про українського Гауді

29 лютого 2016 о 16:00

1 березня в Cultprostir Hub відбудеться лекція про архітектора Владислава Городецького. Її прочитає києвознавець і журналіст Михайло Кальницький.

На лекції розкажуть про видатного українського архітектора польського походження Лешека Дезидерія Владислава Городецького, якого називають «київським Гауді». Йому належать проекти Будинку з химерами та Костьолу святого Миколая у столиці, а також будівлі Національного художнього музею України.

Лектор Михайло Кальницький є істориком і автором книги «Київські історії. Зодчество і зодчі».

Ця лекція є однією з циклу публічних розповідей Found in Kyiv про видатних людей, що жили і працювали в Києві у другій половині ХІХ — на початку ХХ століття. Вона пройде в культурно-освітньому просторі Cultprostir Hub, який знаходиться у приміщенні Музею історії Києва.

 

 

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути