chrome firefox opera safari iexplorer

Перший хмарочос Київської Русі

22 березня 2016 о 09:30

За відомостями істориків, Золоті ворота з'явилися в XI столітті. Одні з них стверджують, що це творіння було вже в 1018 році, інші додають років двадцять і називають 1037 році.

У ті часи Київ оточували високі земляні вали з глибокими ровами із зовнішньої сторони, і золоті «двері» були частиною оборонної споруди, слугуючи парадним в'їздом до князівсько — боярського центру міста. Це була широка арка з бойовим майданчиком над нею, посеред якої красувалася білокам'яна Благовіщенська церква з позолоченим куполом і золотим хрестом, що сягав в небо на небачену на той час висоту: 30 метрів — як нинішня десятиповерхівка.

Крім цього — головного — в Києві було ще три входи — через Софійські, Лядські і Львівські ворота. Місто Ярослава оточували 3,5 — кілометрові земляні захисні рови, які йшли б зараз по вулицях центру — від Львівської площі по Ярославовому Валу через Золоті ворота до Майдану і до Михайлівської площі. Центральними воротами користувалися тільки в найурочистіших випадках. Тоді по столиці князівства з Благовіщенської церкви йшов дзвін — так блага вість розліталася над містом.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути