chrome firefox opera safari iexplorer

Унікальний інструмент, з яким Врубель розписував храми покажуть на київській виставці

15 березня 2016 о 12:10

16 березня 2016 р. о 16.00 у Будинку митрополита Національного заповідника «Софія Київська» відкриється виставка, присвячена 160-річчю від дня народження Михайла Врубеля «Співав про блаженство він духів ясних…».

Михайлові Врубелю під кінець його творчого життя весь час хотілося повернутися до його початку, до того себе, яким він був у перші роки в Києві, коли «с душой, открытой для добра», творив свої київські шедеври. Київські творіння Врубеля таємними ланцюжками пов’язані з візантійськими мозаїками і фресками, зі склепіннями давніх київських сакральних пам’яток, а саме – з Софійським собором та Кирилівською церквою.

Київські ангели Врубеля, що благовістять вищу таїну, що оплакують страченого Спасителя, що ширяють у горньому просторі й споглядають на нас зі стін Софійського та Кирилівського храмів, як і їхні прадавні фрескові попередники, сьогодні оберігають ці обителі. Напевно, саме тому, що святі, зображені художниками з безкорисливою любов'ю й з високим душевним піднесенням, можуть протистояти безжалісній історії й зберігати намолені й зігріті щиросердечним теплом храми.

Божественний дар, неперевершена майстерність, велич духу зробили Врубеля художником на всі часи. Його творча спадщина приречена на безсмертя не тільки тому, що вона досконала, але й тому, що звернена до майбутнього.

Цей майстер – самобутнє, глибоко оригінальне, велике явище не тільки в російському і українському, а й у світовому мистецтві.

УВАГА! На виставці уперше буде представлено ексклюзивний музейний предмет з колекції Національного заповідника «Софія Київська», зроблений руками М. Врубеля, який він активно використовував у роботі над монументальними розписами київських храмів.

Джерело: prostir.museum
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути