chrome firefox opera safari iexplorer

4 критерії вибору чоловічої вишиванки

18 квітня 2016 о 12:12

Чоловіки одягають вишиванки, щоб виглядати модно, з почуття патріотизму і солідарності з національними героями. Для когось вишиванка є вираженням індивідуальності або навіть захисним оберегом. На що звернути увагу при виборі чоловічої вишиванки, щоб виглядати модно і стильно, знає Etnodim.

Орнамент

Національні культурні традиції, які створювалися століттями, визначили поділ орнаментів на чоловічі і жіночі. Чоловічі візерунки складаються з символів, які означають силу, мужність. З іншого боку, чоловік як воїн повинен бути захищеним у бою. Так з'явилося переплетення дубового листя і жолудів з ромбами і хрестами. Орнамент на грудях і краях рукавів символізує захист серця і рук.

Колір

Червоно-чорні орнаменти — універсальні, пасують чоловікам будь-якого віку, головне, щоб візерунок подобався власнику. Є монохромні вишивки — як правило, чорні або білі. Вважалося, що чорний колір акумулює енергію. Сорочку, вишиту білим по білому, як вважають, готувала наречена нареченому до весілля. Зараз їх носять як повсякденний варіант з джинсами і як святковий, з нагоди. Інші відтінки вишивки (блакитний, зелений, оливковий, сірий, беж) варто підбирати під колір очей власника.

Техніка вишивки

Чоловічі сорочки переважно вишивають хрестиком. Ручна робота цінується значно вище, оскільки вимагає від вишивальниці часу і майстерності. Вишиті вручну сорочки часто дарують. Чоловічі вишиванки у Києві і на Західній Україні іноземці купують у якості сувеніра. Багато хто впевнений, що вони несуть особливу енергетику. Бюджетний варіант — сорочки з нашитими вставками, вишитими машинкою.

Тканина

Найкращі тканини — льон і домоткане полотно. Вишивка на них виглядає гармонійно і найбільше відповідає етностилю. Бавовняна тканина з додаванням еластану з часом деформується. Вишиванки з синтетичних тканин — найдешевші, проте програють у вишуканості натуральним матеріалам.

Вишиті сорочки в магазині Etnodim.com.ua — це витончені дизайнерські моделі з переважанням унікальної ручної вишивки. Тканини — тільки натуральні: льон і домоткане полотно.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути