chrome firefox opera safari iexplorer

Бізнес-орендарі намагаються дискредитувати Києво-Печерський заповідник

05 квітня 2016 о 18:44

Українське товариство охорони пам’яток історії та культури звинувачує Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник у «недостатній опіці станом пам’яток, які перебувають на балансі заповідника», про що розповсюдило відповідну заяву у ЗМІ.

Натомість керівництво заповідника оприлюднило заяву, в якій наголошує на виключно суб’єктивний характер звинувачень, що пов’язаний з тим, що наразі Українське товариство охорони пам’яток історії та культури (далі УТОПІК) та заповідник перебувають у судовому спорі через відмову керівництва УТОПІК укладати договір оренди з Фондом держмайна на корпус № 19, який перебуває на балансі заповідника, і який УТОПІК займає, не маючи на те передбачених чинним законодавством документів.

Як пояснює Заповідник, корпус № 19 належить державі та перебуває на балансі Заповідника відповідно до розпорядження КМУ від 29 вересня 2010 р. № 1897. З того моменту на все нерухоме майно Заповідника розповсюджується норма про те, що використання державного майна третіми особами проводиться лише на підставі договорів оренди з відповідним регіональним відділенням Фонду державного майна.

Такий договір оренди керівництво УТОПІК категорично відмовляється укладати.

Крім того, керівництво Києво-Печерського заповідника зауважує, що зараз також триває слідство стосовно незаконної прихованої суборенди, яку здійснює УТОПІК у згаданому корпусі № 19.

«Ще у жовтні 2015 року перевіркою Рахункової палати було встановлено, що у приміщеннях, на які претендує УТОПІК, перебуває 12 сторонніх організацій, зокрема: ТОВ «Владіком», Центр практичної психології «Альфа-Генезис», ФОП «Дульський», ТОВ «Лакі Рум», ГО «Міжнародна асамблея антикорупційне бюро», ГО «Союз чорнобильців», Центр досліджень енергетики, ТОВ «Єврогаз груп сервіс», ТОВ «Укрбізнесактив», Синодальний відділ УПЦ, ТОВ СП «Оберіг», ТОВ «Експо Софія», — йдеться в заяві керівництва заповідника.

У зв’язку з цим Національний заповідник звернувся до керівництва Мінкультури (до сфери управління якого належить) з проханням про невідкладну реакцію на звинувачення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також лишає за собою право звернутися до слідчих органів з проханням прискорити розв’язання конфліктної ситуації навколо корпусу № 19.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути