Україна пережила кілька потужних сплесків еміграції. Тисячі наших людей змушені були шукати кращої долі за кордоном. Багатьом вдалося досягти високих результатів.
Квітка Цісик
![](http://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/696/696549_1_w_590.jpg)
Американська співачка українського походження. Пісня «Ти світло мого життя», яку вона виконала для однойменного фільму, 1978 року отримала «Оскар» та «Золотий глобус» у номінації за найкращу пісню. Її голос звучав у рекламі McDonald's, Coca-Cola, American Airlines та для Ford Motors.
Ігор Сікорський
![](http://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/696/696549_2_w_590.jpg)
Видатний авіаконструктор. Народився в Києві. Вперше світове визнання отримав у 24 роки. Його літак «Ілля Муромець» став рекордсменом по вантажопідйомності. Згодом емігрував до Америки, де відкрив власну компанію – Sicorski Air Engineering. Вертольоти Сікорського використовували Збройні сили США. Літаки українського інженера першими в історії перетнули Атлантику і Тихий океан.
Соломія Крушельницька
![](http://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/696/696549_5_w_590.jpg)
Видатна оперна співачка. Народилася в селі Білявинці Бучацького району Тернопільщини. Виконувала пісні на восьми мовах. . У 1910 році вийшла заміж за відомого італійського адвоката, мера міста В'яреджо Чезаре Річчоні. Переїхала жити до чоловіка в Італію. Соломія щороку приїзжала по кілька разів на батьківщину. Давала концерти на найбільших сценах країни.
Богдан Гаврилишин
![](http://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/696/696549_3_w_590.jpg)
Економіст зі світовим ім'ям. Народився на Тернопільщині, Зараз мешкає у Канаді. Гаврилишин є членом Римського клубу. засновником Всесвітнього форуму у Давосі. Куди щороку з'їжджаються політики та перші особи світового бізнесу.
Римський клуб — міжнародна неурядова організація, яка об'єднує громадських діячів та вчених з понад 30 країн світу. Вони займаються перспективами розвитку людства.
Макс Левчин
![](http://static.gazeta.ua/img/cache/gallery/696/696549_4_w_590.jpg)
Веб-розрозбник та програміст. Живе в передмісті Сан-Франциско. У 27 років створив систему платежів PayPal, якою зараз користується весь світ. Макс народився у Києві. Україну покинув 16-річним. Він є одним з найуспішніших та найбагатших програмістів США.