chrome firefox opera safari iexplorer

5 емігрантів, які прославили Україну на весь світ

08 травня 2016 о 13:35

Україна пережила кілька потужних сплесків еміграції. Тисячі наших людей змушені були шукати кращої долі за кордоном. Багатьом вдалося досягти високих результатів.

Квітка Цісик

 Автор: rest.od.ua

Американська співачка українського походження. Пісня «Ти світло мого життя», яку вона виконала для однойменного фільму, 1978 року отримала «Оскар» та «Золотий глобус» у номінації за найкращу пісню. Її голос звучав у рекламі McDonald's, Coca-Cola, American Airlines та для Ford Motors.

Ігор Сікорський

 Автор: vk.com

Видатний авіаконструктор. Народився в Києві. Вперше світове визнання отримав у 24 роки. Його літак «Ілля Муромець» став рекордсменом по вантажопідйомності. Згодом емігрував до Америки, де відкрив власну компанію – Sicorski Air Engineering. Вертольоти Сікорського використовували Збройні сили США. Літаки українського інженера першими в історії перетнули Атлантику і Тихий океан.

Соломія Крушельницька

 Автор: esu.com.ua

Видатна оперна співачка. Народилася в селі Білявинці Бучацького району Тернопільщини. Виконувала пісні на восьми мовах. . У 1910 році вийшла заміж за відомого італійського адвоката, мера міста В'яреджо Чезаре Річчоні. Переїхала жити до чоловіка в Італію. Соломія щороку приїзжала по кілька разів на батьківщину. Давала концерти на найбільших сценах країни.

Богдан Гаврилишин

Автор: istpravda.com.ua

Економіст зі світовим ім'ям. Народився на Тернопільщині, Зараз мешкає у Канаді. Гаврилишин є членом Римського клубу. засновником Всесвітнього форуму у Давосі. Куди щороку з'їжджаються політики та перші особи світового бізнесу.
Римський клуб — міжнародна неурядова організація, яка об'єднує громадських діячів та вчених з понад 30 країн світу. Вони займаються перспективами розвитку людства.

Макс Левчин

 Автор: businessinsider.com

Веб-розрозбник та програміст. Живе в передмісті Сан-Франциско. У 27 років створив систему платежів PayPal, якою зараз користується весь світ. Макс народився у Києві. Україну покинув 16-річним. Він є одним з найуспішніших та найбагатших програмістів США.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути