chrome firefox opera safari iexplorer

Експерт розповів, коли запрацює фотофіксація порушень ПДР

26 травня 2016 о 09:54

З липня цього року в Україні запрацює система автоматичної фіксації порушень правил дорожнього руху.

Система автофіксації контролюватиме 7 найпоширеніших видів порушень правил дорожнього руху. Серед них: перевищення швидкості руху, проїзд на заборонений сигнал світлофора, порушення правил зупинки і стоянки, порушення заборони рухатись тротуарами чи пішохідними доріжками, порушення правил руху по смугах громадського транспорту, порушення правил руху через залізничні переїзди та виїзд на смугу зустрічного руху.

Про це повідомив заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв під час презентації нової системи на робочій зустрічі в Комітеті з безпеки руху транспорту Верховної Ради.

"Це все популістські заяви. З 1 липня відеофіксація порушень правил дорожнього руху не запрацює. Нині у нас відсутня нормативно-правова база для цієї системи. Є лише посилання на дві постанови Кабінету міністрів. Вони мають визначити порядок роботи системи автоматичної фіксації. Поки що його немає. Він знаходиться у стадії розробки та узгодження. Ще одне відкрите запитання — це порядок оповіщення громадян по факту фотофіксації. Це також має затвердити Кабмін своєю постановою ", — каже правозахисник, експерт з питань законодавчого забезпечення безпеки дорожнього рухуВолодимир Караваєв.

За словами експерта, останні 3 роки система працює у тестовому режимі. У чому полягатиме різниця між тим тестовим режимом, що є і тим, що запровадять — не зрозуміло.

«Всі пристрої, які використовуватимуть повинні відповідати вимогам технічного регламенту, який затверджує Кабінет міністрів. Вони прийняли постанову щодо контролю вимірювальних пристроїв, яка дозволяє на відстані фіксувати швидкість руху транспорту. Однак вона набуває чинності у вересні 2016 року. Тобто до того часу, немає законних підстав фіксувати порушення. Усі пристрої мають відповідати вимогам техрегламенту», — каже експерт.

За його словами, щоб зрозуміти ефективність системи варто звертатись до досвіду інших країн. Там, де запроваджували фотофіксацію рівень аварійності знижувався на 30 відсотків.

 

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути