chrome firefox opera safari iexplorer

У Полтаві нарешті офіційно відкрили пам'ятник Івану Мазепі

08 травня 2016 о 17:06

Президент України Петро Порошенко 7 травня відкрив пам'ятник гетьману Івану Мазепі у Полтаві, назвавши цю подію такою, що має «загальнонаціональне значення», повідомляє ВВС. Україна.

«Ясновельможний пане гетьмане! Із поверненням вас до української Полтави», — сказав президент у виступі на Соборній площі міста, де встановлений монумент.

«Увіковічити Івана Степановича в Полтаві намагалася ще на моїй пам'яті з середини минулого десятиліття... Я вдячний громаді міста, яка таки ухвалила справедливе рішення відкрити пам’ятник», — додав він.

Пан Порошенко наголосив на важливості встановлення цього монументу саме у Полтаві, де 1709 року відбулася битва шведського та українського війська з російською армією, в якій шведи зазнали історичної поразки.

«Хоч через брак єдності ми програли Полтавську битву, заплатили за неї страшну ціну, кілька століть поневіряючись кривавими манівцями історії, ми виграли таки війну за самостійність», — наголосив Порошенко.

«Мазепа став справжнім символом українського спротиву Росії, прапором нашого руху до незалежності», — додав він.

Пам'ятник Мазепі

За кілька днів до відкриття монументу поліція повідомила про незначні пошкодження, які з'явилися на монументі.

Сам пам'ятник привезли з Києва і презентували городянам ще у жовтні 2015 року, на День захисника вітчизни.

Нагадаємо, монумент збиралися встановити ще 2009 року за рахунок державних коштів. Проте грошей з бюджету так і не виділили, і відкриття пам'ятника відклали на невизначений термін. Тоді небайдужі громадяни почали збирати кошти самостійно – на виготовлення бронзової скульптури знадобилося близько 1,76 млн грн.

19 червня

Інші дати
Никифор Шолуденко 
1919 – гвардії старшина, командир розвідувального взводу 22-ї гвардійської танкової бригади 1-го Українського фронту. Загинув, визволяючи Київ. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Євген Шерстобитов
(1928, м. Улан-Уде, Росія – 2008) – український кінорежисер і сценарист. На кіностудії імені О.Довженка поставив фільми «Туманність Андромеди», «Юнга зі шхуни «Колумб» та ін.
«Там, де є українці, там завжди є мистецтво» (Юрій Липа)
Розгорнути
Народився Євген Купчинський
(1867, Тернопільська область - 1938) – український композитор, віртуоз-цитрист, диригент.  
Розгорнути