chrome firefox opera safari iexplorer

У Полтаві нарешті офіційно відкрили пам'ятник Івану Мазепі

08 травня 2016 о 17:06

Президент України Петро Порошенко 7 травня відкрив пам'ятник гетьману Івану Мазепі у Полтаві, назвавши цю подію такою, що має «загальнонаціональне значення», повідомляє ВВС. Україна.

«Ясновельможний пане гетьмане! Із поверненням вас до української Полтави», — сказав президент у виступі на Соборній площі міста, де встановлений монумент.

«Увіковічити Івана Степановича в Полтаві намагалася ще на моїй пам'яті з середини минулого десятиліття... Я вдячний громаді міста, яка таки ухвалила справедливе рішення відкрити пам’ятник», — додав він.

Пан Порошенко наголосив на важливості встановлення цього монументу саме у Полтаві, де 1709 року відбулася битва шведського та українського війська з російською армією, в якій шведи зазнали історичної поразки.

«Хоч через брак єдності ми програли Полтавську битву, заплатили за неї страшну ціну, кілька століть поневіряючись кривавими манівцями історії, ми виграли таки війну за самостійність», — наголосив Порошенко.

«Мазепа став справжнім символом українського спротиву Росії, прапором нашого руху до незалежності», — додав він.

Пам'ятник Мазепі

За кілька днів до відкриття монументу поліція повідомила про незначні пошкодження, які з'явилися на монументі.

Сам пам'ятник привезли з Києва і презентували городянам ще у жовтні 2015 року, на День захисника вітчизни.

Нагадаємо, монумент збиралися встановити ще 2009 року за рахунок державних коштів. Проте грошей з бюджету так і не виділили, і відкриття пам'ятника відклали на невизначений термін. Тоді небайдужі громадяни почали збирати кошти самостійно – на виготовлення бронзової скульптури знадобилося близько 1,76 млн грн.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути