chrome firefox opera safari iexplorer

Микола Томенко: Новітні темники від влади сьогодні живуть і процвітають

09 червня 2016 о 16:39

Дивно, що тема новітніх темників від влади набула особливого звучання лише у зв’язку із ситуацією на Грибовицькому сміттєзвалищі та ролі у цій історії міського голови Львова і майбутнього кандидата у президенти А. Садового. Адже не є таємницею, що велика кількість політичних партій чи фракцій використовують так звані «тези для спікерів» вже не один рік.

Про це написав у своєму блозі для «Лівого берега»лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко.

Він нагадав, що свого часу звертав увагу на те, як Адміністрація Президента через своїх спікерів, експертів чи політтехнологів (частина яких, незважаючи на статус «незалежних політекспертів», мають власні кабінети в АП) готує такі «інформаційні акценти», а потім розсилає їх депутатам або експертам-заробітчанам.

Для прикладу Микола Томенко навів низку таких «тез», які розсилалися для спікерів пропрезидентських сил і звернув увагу на майстерність маніпулятивно тлумачити дії тих чи інших не дружніх до Президента політиків. Скажімо, його вихід із фракції БПП рекомендувалося озвучити таким чином: «Чутки про незадоволення вимог Миколи Томенка щодо певних статей Державного бюджету, не відповідають дійсності, а збіг у часі його виходу з фракції і прийняття бюджету – є цілком випадковим». «Виявляється, мої кількамісячні виступи про ганебність і антинародність бюджету на 2016 рік, моя вимога його переглянути і прес-конференція про те, що я не погоджуюся з позицією фракції щодо бюджету і через це виходжу з її складу – це фантазія усіх ЗМІ, «чутки», і нічого подібного не було», – обурюється політик.

«Цілком очевидно, що сьогодні контроль за змістовними повідомленнями у ЗМІ – так звані темники, що набули широкого поширення за часів Кучми-Медведчука – сьогодні живуть і процвітають. Просто вони дещо видозмінились за своєю формою і стали більш прагматичними та жорсткішими за змістом», – робить висновок Микола Томенко.

На його думку, якщо раніше установка здебільшого зводилась до того, що про друзів треба говорити все хороше, а про ворогів – нічого, то зараз більший акцент робиться на опонентах і ворогах влади: що і як треба сказати про опонентів Президента, щоб мінімізувати їхній вплив або знизити їхній рейтинг.

«Отож, незважаючи на розмови про те, що в Україні остаточно утверджена свобода слова, можна з впевненістю говорити, що в політичній боротьбі влада вже по-новому використовує темники», – підсумував він.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути