chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові відкрили виставку «Марципанові історії»

01 липня 2016 о 11:26

Марципан — особливі солодощі, що мають давню історію та неабияку популярність в Італії, Чехії та бага­тьох інших країнах. Цьому солодкому десерту присвячена низка музеїв по всій Європі та сотні легенд та історій.

Вирішили і у Львові започаткувати власну марципанову історію, пише Україна молода. 

Лялькарі та письменники, об’єднавшись із кондитерами «Майстерні Марципану», днями розповіли свої легенди й оповідання. Марципан, до слова, любили згадувати у своїх казках Ганс Христіан Андерсен та брати Грімм.

«Ця виставка унікальна вже тим, що в її площині відбувається взаємодія трьох стихій мистецтва — література, мистецтво художньої ляльки та арт-фуд», — каже організатор незвичайного експерименту Лана Малкова-Мостова. Майстрині створили ляльки, що розповідають історії марципану, кондитери доповнили експозицію солодкими їстівними шедеврами, а письменники поставили фінальний акорд — цікавими історіями та есе.

Серед експонатів — лялькові макаруни, аптекар, монарх зі сходу і ведмедики. Їх створення потребувало просто ювелірної точності.

Кожен автор працював у своєму стилі та використовував ті матеріали, які для нього є найзручнішими: пап’є-маше, полімерну глину чи моделін. Свої марципанові історії представили, зокрема, Катерина Кирилова, Олена Цілуйко, Оксана Весна. А доповнили їх цікавими та душевними текстами письменниці, серед яких Ніка Нікалео, Дарія Корній, Галина Вдовиченко.

Коротенькі оповідання-«біографії» для кожної ляльки вигадували письменниці з Львівського жіночого літературного клубу.

Диво-виставка у Львові — до кiнця серпня.

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути