chrome firefox opera safari iexplorer

Четвертий енергоблок ЧАЕС накрили новим саркофагом вагою у 36 000 тонн

29 листопада 2016 о 12:53

Четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції (ЧАЕС) вкрили новим захисним саркофагом, який має захищати навколишнє середовище від радіоактивного випромінювання.

Нову захисну конструкцію насунули на стару, яка була побудована у 1986 році над зруйнованим енергоблоком, повідомляє Zaxid.net з посиланням на «Громадське ТБ».

Будівництво нового конфайнменту розпочали у 2012 році. Арку називають найбільшою рухомою наземною конструкцією у світі – починаючи з 14 листопада і впродовж двох тижнів за допомогою спеціальної системи потужних гідравлічних домкратів споруду, заввишки 109 метрів, довжиною 165, шириною 250 метрів і загальною вагою понад 36 тисяч тонн перемістили на постійне місце над старим саркофагом – об’єктом «Укриття».

Будівництво конфайнменту здійснювали фахівці французького концерну Novarka та українські спеціалісти за кошти 28 держав-донорів.

Споруда обійшлася приблизно в 1,5 мільярда євро. Проектний термін експлуатації об’єкта – 100 років.

Загалом понад 10 тисяч інженерів та будівельників взяли участь у створенні проекту «Укриття-2» над аварійним реактором Чорнобильської АЕС. Про це заявив керівник проекту Novarka Ніколя Кай.

«Загалом одночасно працювало близько 1200 осіб, однак вони працювали по 2 тижні. Тому загалом у проекті взяло участь близько 10 тисяч осіб», — сказав він.

Нагадаємо, 26 квітня 1986 року за 100 кілометрів на північ від Києва сталася найбільша техногенна катастрофа в історії людства – аварія на Чорнобильській АЕС. Вона призвела до радіоактивного опромінення великої кількості людей, забруднення води та значних територій.

Розділи: Довкілля

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути