chrome firefox opera safari iexplorer

Хто стане власником Підгорецького замку?

08 листопада 2016 о 15:20

До мене як до голови Оргкомітету всеукраїнської акції «7 чудес України» та людини, яка свого часу активно співпрацювала з Борисом Возницьким, звернулася низка музейників і громадських діячів Львівщини, які вкрай стурбовані ситуацією з можливою передачею у концесію Підгорецького замку.

За інформацією, львівські чиновники та посадовці Мінкульту в таємному режимі погодили передачу в концесію Підгорецького замку. Про те, хто цей «таємничий інвестор» чи новий власник, і що в результаті цієї «інвестиції» буде із замком, — ніхто не знає.

Нагадаю, Підгорецький замок був номінантом нашої акції «7 чудес України: замки, фортеці, палаци». Цей замок є одним із найкращих у Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями. Завдяки зусиллям Бориса Возницького та його команди було відновлено Олеський та Золочевський замки, а Підгорецький був у планах на реставрацію наступним. У 2008-му він навіть потрапив до Переліку 100 пам’яток світу, що потребують негайної реставрації, що мало би полегшити пошук необхідних коштів. Проте станом на сьогодні замок досі зачинений «на реставраційно-відновлювальні роботи», на які у держави немає коштів. Для огляду туристам доступні лише навколишні території та фасад.

Зважаючи на унікальність і значимість цього об’єкту, пропоную провести відкрите обговорення УСІХ існуючих можливих ПРОЕКТІВ (включно з ймовірною передачею у концесію), і лише після того, як фахівці та експерти не лише Львівщини, а усієї України дійдуть спільного оптимального рішення, львівська влада і Міністерство культури повинні погодити це рішення.

Нині ж міністр культури і голова Львівської ОДА мають поінформувати про ситуацію довкола Підгорецького замку, бо долю пам’ятки такого рівня повинні вирішувати фахівці та громадськість, а не кілька чиновників!

tomenko-1Микола Томенко, ініціатор на організатор акції «7 чудес України», громадський та політичний діяч України

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути