chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві презентували книгу з незвичними мальованими видатними українцями

16 грудня 2016 о 15:47

У Києві презентували книгу «Діячі України» — про відомих українців, що популяризує історію та культуру мовою сучасного графічного мистецтва.

Про це повідомляє на своєму сайті ВВС.Україна.

Пилипа Орлика — гетьмана у вигнанні, одного із упорядників «Пактів і Конституцій прав і вольностей Війська Запорізького» — намалювала Олена Старанчук


Княгиня Ольга — перша із правителів Русі, що прийняла християнство, бабуся Володимира Великого. Робота Юлії Тверітіної


Видання стало результатом виставкового проекту плакатів від клубу ілюстраторів Pictoric, який почали у 2014 році. Відтоді роботи виставляли у галереях кількох міст України, аеропортах «Бориспіль» та «Львів», у Польщі й Грузії.

Олександр Олесь — творчий псевдонім поета Олександра Кандиби. Авторка — Анна Андрєєва


Князь Олег — з-під пензля Юлії Тверітіної

«Новий погляд на видатних особистостей, відтворений у плакатах, пропонує альтернативу шаблонним портретам зі шкільних підручників», — говорять автори проекту.

Так ілюстраторка Олена Старанчук передала образ художника Олекси Новаківського


Художник Анатоль Петрицький — на роботі Анни Сарвіри



Кожне зображення у книзі супроводжується коротким текстом, який інформує про важливість тієї чи іншої постаті для історії та її професійний внесок.

Інженер Євген Патон, також відомий усім киянам завдяки мосту через Дніпро — ілюстрація Поліни Дорошенко


Таким художниця Юлія Тверітіна бачить кінорежисера Сергія Параджанова


Почавшись як вулична виставка у Львові, проект згодом переріс в інші формати. Зокрема і в книгу з ілюстраціями.

«Був ревним захисником України, будував міста та церкви» — так політичного діяча і мецената Костянтина Василя Острозького описали у книзі. Робота Олега Грищенка


Михайло Остроградський — математик і фізик, якого намалювала Анна Сарвіра


27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути