chrome firefox opera safari iexplorer

На Черкащині 2017-й оголосили роком В’ячеслава Чорновола

20 січня 2017 о 11:22

На Черкащині 2017-й оголосили роком засновника Народного Руху України В’ячеслава Чорновола – на честь ювілею з дня його народження.

Про це повідомили в прес-службі Черкаської облдержадміністрації.

«Роком видатного політичного діяча та засновника Народного Руху України оголошено 2017-й на Черкащині», – йдеться у повідомленні.

За розпорядженням голови ОДА Юрія Ткаченка також створено робочу групу, що відповідатиме за організацію та координацію заходів із відзначення 80-річчя від дня народження Чорновола.

В обладміністрації нагадали, що В’ячеслав Чорновіл народився 24 грудня 1937 року в с. Єрки (нині Катеринопільський район). Став провідником українського національно-демократичного визвольного руху кінця 1980-х – 90-х років. Серед іншого, В’ячеслав Чорновіл був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України та Акту проголошення Незалежності України. Посмертно отримав звання Героя України.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути