chrome firefox opera safari iexplorer

Біля могили Шевченка варто нарешті заборонити політичні мітинги і виставку партійних прапорів, — Томенко

22 травня 2017 о 13:24

Про це сказав лідер Громадського руху «Рідна країна» Микола Томенко сьогодні під час урочистого закриття фестивалю «Кобзар єднає Україну» та вручення нагород переможцям на Тарасовій горі у Каневі. 

«Після Революції гідності в Україні у справі пошанування Тараса Шевченка змінилося те, що НІЧОГО НЕ ЗМІНИЛОСЯ!, — сказав М. Томенко. — У березні цього року вже вчетверте Україна відзначала день народження Великого українця, а у травні вже вчетверте пошановувала його повернення в Україну – БЕЗ очільників української держави». 

«Тобто, досі жоден з них не побував ні на батьківщині, ні на місці поховання Тараса Шевченка», — зауважив Микола Томенко. 

«Але найбільше обурює те, що в такий святий для кожного українця день, традиційна проща до Шевченка, якою ми сьогодні пройшли від Успенського собору до могили Т. Шевченка, завершується незбагненним для мене дійством: на Тарасовій горі представники різних політичних партій штовхаються і чубляться між собою, щоб просунути до могили Шевченка свої партійні прапори, а другий ешелон чиновників і депутатів, які зазвичай нічого не зробили ні для памʼяті Шевченка, ні для популяризації його творчості, борються за те, щоб, стоячи на його могилі, проголосити черговий банальний політичний спіч…», — зауважив М. Томенко. 

«Тож, може, доживемо до того часу, коли на Чернечій горі біля могили Тараса Шевченка не будуть розгортати партійні прапори і проводити політичні мітинги та концерти?», — сказав він. На його думку, у цьому місці мусять говорити священики і сам Шевченко. 

«Тут можна зрозуміти звучання творів Шевченка, що мають світоглядне значення для українців, і можна зрозуміти молитву. Решту, особливо те, що повʼязане з політикою, зрозуміти не можна», — підсумував Микола Томенко.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути