chrome firefox opera safari iexplorer

Томенко пропонує правоохоронцям провести виїзне засідання в столиці «лісової мафії»

17 травня 2017 о 13:02

Про це він написав у своєму блозі на «Обозревателе», описуючи враження від кількості вагонів з лісом-кругляком на залізничному вокзалі у Чернівцях.

Для мене як для одного з ініціаторів та співавторів чинного Закону про мораторій на експорт лісоматеріалів у необробленому вигляді (Закон № 325-VIII), надзвичайно важливим було забезпечення ВИКОНАННЯ цього Закону.

Нагадаю, що згідно з чинним Законом, наразі заборонено вивозити за межі України будь-який ліс-кругляк ( з 1 листопада 2015 року діє заборона на експорт так званого «твердого лісу» – дуба, граба тощо, а з 1 січня 2017 року – деревних порід сосни).

За весь час дії цього Закону найбільше звернень щодо порушення заборони вивезення необробленої деревини надходило саме з Чернівецької області, де неодноразово журналісти, експерти, громадські діячі фіксували порушення щодо вивезення і «твердого лісу», і сосни.

В даному випадку, залізничний вокзал у Чернівцях є своєрідним дзеркалом, де відображається кричуще недотримання норм чинного Закону. Цілком очевидно, що українська деревина звідси масово вивозиться до одного з найбільших деревообробних заводів Румунії. Таким чином, незважаючи на законодавчу заборону, українці продовжують поставляти ліс в Румунію, допомагаючи таким чином створювати робочі місця та зміцнювати економіку іншої країни.

У зв’язку з цим, я як автор згаданого Закону про мораторій на експорт лісу-кругляка і який сьогодні особисто на вокзалі у Чернівцях зафіксував наявність великої кількості вагонів з лісом, що готується на вивіз з України, пропоную генеральному прокурору, міністру внутрішніх справ та міністру екології не робити чергових гучних заяв, а провести виїзне засідання — причому не в обласній адміністрації у Чернівцях, а прямо на залізничному вокзалі, де можна на власні очі спостерігати за вивезенням української деревини.

В разі чого, я готовий допомогти вказати місця, де високопоставлені чиновники могли би переконатися у тому, що Чернівці сьогодні продовжують функціонувати як столиця контрабандної «лісової мафії» в Україні.

Микола Томенко, лідер Громадського руху «Рідна країна», співавтор Закону щодо тимчасової заборони експорту лісоматеріалів у необробленому вигляді

Розділи: Політика

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути