chrome firefox opera safari iexplorer

Колектив Києво-Печерського заповідника заявляє про рейдерське захоплення посади гендиректора

05 вересня 2017 о 14:09

Колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника скликає ЗМІ та громадськість на прес-конференцію, де повідомить подробиці спроби рейдерського захоплення Лаври.

Журналістів та громадськість чекають сьогодні, 5 вересня, о 16:00 біля 8-го корпусу Києво-Печерського заповідника (адмінкорпус).

Як відомо, Мінкульт зірвав проведення конкурсу на посаду генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, адже його представники, що входили до складу конкурсної комісії, саботували та не з’являлися на усі засідання комісії. Голова конкурсної комісії Олександр ФЕДОРЕНКО повідомив, що він звернувся до Генеральної прокуратури про притягнення до відповідальності через службову недбалість та зловживання цих посадових осіб.

Головною причиною зриву конкурсу громадськість вважає лобіювання інтересів забудовників, які прагнуть «освоїти» прилеглу до Лаври територію. Через неможливість призначити «свою людину» через конкурс, Мінкульт збирається на невизначений термін призначити свого виконуючого обовʼязки гендиректора (без проведення конкурсу), а це, в свою чергу, може призвести до бажаної деякими посадовцями забудови прилеглої до Лаври території, до загрози збереженості заповідного фонду, а також до можливої втрати статусу об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути