chrome firefox opera safari iexplorer

Колектив Києво-Печерського заповідника заявляє про рейдерське захоплення посади гендиректора

05 вересня 2017 о 14:09

Колектив Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника скликає ЗМІ та громадськість на прес-конференцію, де повідомить подробиці спроби рейдерського захоплення Лаври.

Журналістів та громадськість чекають сьогодні, 5 вересня, о 16:00 біля 8-го корпусу Києво-Печерського заповідника (адмінкорпус).

Як відомо, Мінкульт зірвав проведення конкурсу на посаду генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, адже його представники, що входили до складу конкурсної комісії, саботували та не з’являлися на усі засідання комісії. Голова конкурсної комісії Олександр ФЕДОРЕНКО повідомив, що він звернувся до Генеральної прокуратури про притягнення до відповідальності через службову недбалість та зловживання цих посадових осіб.

Головною причиною зриву конкурсу громадськість вважає лобіювання інтересів забудовників, які прагнуть «освоїти» прилеглу до Лаври територію. Через неможливість призначити «свою людину» через конкурс, Мінкульт збирається на невизначений термін призначити свого виконуючого обовʼязки гендиректора (без проведення конкурсу), а це, в свою чергу, може призвести до бажаної деякими посадовцями забудови прилеглої до Лаври території, до загрози збереженості заповідного фонду, а також до можливої втрати статусу об'єкта Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути