chrome firefox opera safari iexplorer

Найдовший будинок у світі знаходиться у Луцьку

07 травня 2018 о 16:33
uamodna.com

Житловий будинок в українському місті Луцьк, розташований на проспекті Соборності та вулиці Молоді, жартома називають Великою китайською стіною. Це найдовший житловий будинок у світі, його довжина становить 1 750 метрів (а з урахуванням відгалужень – 2 775 метрів).

Його побудували в період з 1969 по 1980 роки архітектори Василь Маловиця і Ростислав Метельницький. Будівля споруджена у формі стільників і об’єднує 40 будинків різної поверховості – від 5 до 9 поверхів. Усього в будинку 120 під’їздів.

Новосели спочатку плуталися і часто-густо помилялися під’їздом, але коли двори озеленили та посадили квіти на клумбах, мешканці почали орієнтуватися по них.

Цікаво, що багато жителів навіть не підозрюють, що живуть у найдовшому будинку в світі, тому що про це їм ніхто не розповідав.

Очевидно, місцевому самоврядуванню варто було б прикріпити табличку, щоб зробити з цього дому справжню пам’ятку. Адже багато туристів напевно хотіли б особисто переконається в тому, що цей будинок має довжину майже два кілометри.

Джерело: uamodna.com

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути