chrome firefox opera safari iexplorer

Курбан-Байрам 2018: історія, традиції та святкування в Україні

22 серпня 2018 о 12:48
telegraf.com.ua

В серпні мусульмани всього світу відзначають Курбан-Байрам – одне з головних ісламських свят у році. Його ще називають святом жертвоприношення.

Курбан-Байрам настає через 70 днів після ще одного найважливішого свята в ісламі – Ураза-байраму.

Для визначення дат обох свят мусульмани використовують місячний календар, відповідно до якого літочислення ведеться від 16 липня 622 року нашої ери – саме тоді пророк Мухаммеда і перші мусульмани переселились з Мекки до Медіни.

У григоріанському календарі дата свята щороку змінюється. Курбан-Байрам 2018 святкують з 21 до 25 серпня.

Історія свята

У дні Курбан-Байраму в долині біля священного для мусульман міста Мекка, що в Саудівській Аравії, паломники приносять в жертву тварин.

Жертвопринесення відбувається у пам'ять про те, як пророк Ібрагім хотів принести в жертву Аллахові свого сина Ісмаїла, але Всевишній послав архангела Джабраїла з баранцем і врятував життя сина Ібрагіма.

Курбан Байрам 2018
Курбан-Байрам – одне з двох головних свят мусульман//Getty images

Традиції Курбан-Байраму

У день початку Курбан-Байраму мусульмани вдягаються у святковий одяг світлих тонів і збираються у мечетях на святкову молитву.

Після ранкової молитви вже за межами мечеті у спеціально відведених місцях здійснюється ритуал жертвопринесення.

Кожен мусульманин мусить зарізати вівцю, корову чи верблюда, а кров тварини обов'язково має збризнути землю, але не камінь чи асфальт. Так віддають данину родючості землі.

Початок Курбан-Байраму є кульмінацією Хаджу – паломництва до Мекки, яке кожен спроможний на це мусульманин повинен здійснити хоча б раз у житті.

Мекка Іслам Кубран-Байрам
Кожен мусульманин хоча б раз в житті має здійснити паломництво в Мекку//Getty images

Курбан-Байрам в Україні

В усіх мечетях України 21 серпня вранці відбуваються святкові молитви.

Дивіться відео з відзначення Курбан-Байраму у Києві:

В Ісламському культурному центрі у Києві запланована розважальна програма для дітей.

Святкові заходи з нагоди свята відбуваються також в інших містах України, зокрема, у Львові, Одесі, Полтаві, Харкові, Херсоні, Хмельницькому, Запоріжжі.

 

 

Джерело: 24tv.ua
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути