chrome firefox opera safari iexplorer

Як очільник Лаври за погодженням з міністром Нищуком витискає все українське зі святині

01 серпня 2018 о 13:05
inter.ua

Якщо Тобі не подобаються портрети Путіна у Лаврі, зателефонуй у приймальню Міністра культури України Євгена Нищука (044)235-23-00

Виконувач обов'язків Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник не просто проводить заходи російською мовою чи погоджує виставляння стендів з портретами Путіна.

Він за погодженням з Нищуком та Мазур просто витискає все українське з Лаври, що не було зачищено за правління регіоналів. 

Міністр культури України і «Голос Майдану» замість того, щоб звільнити прихильника рускава міра Рудника, призначеного ним самим без освіти і досвіду роботи у галузі культури, дає йому карт-бланш на звільнення співробітників, які виступили проти путінських портретів у Лаврі.

Утворюються спеціальні комісії, які мають з'ясувати чому ці співробітники проти Путіна у Лаврі, якщо на це дав добро Нищук.

Одну з таких комісій очолив відомий київським забудовникам Яків Діхтяр, який теж був Нищуком і Мазур переведений до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і фігурує у програмі «Схеми» по незаконній забудові території Заповідника. 

Така собі цікава схема Путін-Нищук-Мазур-Рудник-Діхтяр-УПЦ МП. 

Можливо, скоро Рудник за путінські портрети у Лаврі отримає почесні грамоти одразу від обох Міністерств культури – від Нищука та його колеги з Росії.

Залишається сподіватися лише на втручання Президента України та Кабінету Міністрів, МВС, Генеральної прокуратури та СБУ. 

Подібна ситуація, коли ініціативу скасування виставки з підкреслено проросійськими настроями (наприклад «Сим побеждай», присвячена Сергію Радонежському, офіційному покровителю Вооруженних сіл РФ) брав на себе не голос Майдану, а прості співробітники Заповідника, мала місце і раніше. 

Проте з призначенням Міністром культури України Нищуком 5 вересня минулого року Рудника ці процеси омосковлення стали підтримуватися і Євгеном Нищуком. 

Знизу пояснення співробітника заповідника Лавриненка, якому Рудник погрожував звільненням, рішення про утворення комісії для розправи наді мною, доручення про вивчення поховання Столипіна, роль якого в історії Лаври і України Рудник мені наголосив окремо, відповідь Мінкульту по моєму запиту щодо виставки «Сим побеждай».

Володимир ОМЕЛЬЧУК

Джерело: uainfo.org
Розділи: Некатегоризовано

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути