chrome firefox opera safari iexplorer

Як очільник Лаври за погодженням з міністром Нищуком витискає все українське зі святині

01 серпня 2018 о 13:05
inter.ua

Якщо Тобі не подобаються портрети Путіна у Лаврі, зателефонуй у приймальню Міністра культури України Євгена Нищука (044)235-23-00

Виконувач обов'язків Генерального директора Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Олександр Рудник не просто проводить заходи російською мовою чи погоджує виставляння стендів з портретами Путіна.

Він за погодженням з Нищуком та Мазур просто витискає все українське з Лаври, що не було зачищено за правління регіоналів. 

Міністр культури України і «Голос Майдану» замість того, щоб звільнити прихильника рускава міра Рудника, призначеного ним самим без освіти і досвіду роботи у галузі культури, дає йому карт-бланш на звільнення співробітників, які виступили проти путінських портретів у Лаврі.

Утворюються спеціальні комісії, які мають з'ясувати чому ці співробітники проти Путіна у Лаврі, якщо на це дав добро Нищук.

Одну з таких комісій очолив відомий київським забудовникам Яків Діхтяр, який теж був Нищуком і Мазур переведений до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника і фігурує у програмі «Схеми» по незаконній забудові території Заповідника. 

Така собі цікава схема Путін-Нищук-Мазур-Рудник-Діхтяр-УПЦ МП. 

Можливо, скоро Рудник за путінські портрети у Лаврі отримає почесні грамоти одразу від обох Міністерств культури – від Нищука та його колеги з Росії.

Залишається сподіватися лише на втручання Президента України та Кабінету Міністрів, МВС, Генеральної прокуратури та СБУ. 

Подібна ситуація, коли ініціативу скасування виставки з підкреслено проросійськими настроями (наприклад «Сим побеждай», присвячена Сергію Радонежському, офіційному покровителю Вооруженних сіл РФ) брав на себе не голос Майдану, а прості співробітники Заповідника, мала місце і раніше. 

Проте з призначенням Міністром культури України Нищуком 5 вересня минулого року Рудника ці процеси омосковлення стали підтримуватися і Євгеном Нищуком. 

Знизу пояснення співробітника заповідника Лавриненка, якому Рудник погрожував звільненням, рішення про утворення комісії для розправи наді мною, доручення про вивчення поховання Столипіна, роль якого в історії Лаври і України Рудник мені наголосив окремо, відповідь Мінкульту по моєму запиту щодо виставки «Сим побеждай».

Володимир ОМЕЛЬЧУК

Джерело: uainfo.org
Розділи: Некатегоризовано

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути